Obecnie każdy z nas w swoich domach posiada wiele elektronicznych sprzętów, których kabel nie raz nieestetycznie zalegają. Warto więc znać sposoby na ukrycie kabli bez kłucia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Czytaj dalej!
- Dlaczego warto chować kable?
- Ukrycie kabli bez kucia — maskownica
- Wykorzystaj specjalne klipsy
- Organizer
- Pudełka na kable
- Wybierz kable o płaskim profilu
Dlaczego warto chować kable?
Swobodnie zwisające kable na pewno nie dodają estetycznego uroku wnętrzom. Jednak oprócz kwestii związanych z wyglądem, warto je ukryć również z praktycznych przyczyn. Oprócz tego, że ukryte przewody pozwalają na utrzymanie porządku i ładu w pomieszczeniu to zapewniają one również bezpieczeństwo domownikom. A jest to szczególnie ważne, jeśli w domu są maluchy, które jak wiadomo, są bardzo ciekawe. Nie można także zapominać o zwierzętach. Kable i przewody bardzo często padają ofiarą kotów czy psów.
1. Ukrycie kabli bez kucia — maskownica
Na rynku szeroko dostępne są różne listwy oraz maskownice, które pozwalają na ścienny montaż. Wybór jest naprawdę duży i każdy znajdzie odpowiednią dla siebie, która pasować będzie do stylu i charakteru wnętrza. Te maskownice przypominać mogą listwy przypodłogowe lub Ledowe instalacje oświetleniowe. Problemem nie są nawet te kable, które idą wzdłuż mebli, dobierz więc produkt odpowiedni do umeblowania. A jeśli, pomimo ogromnego wyboru, nie jesteś w stanie nic dobrać, to zawsze maskownicę możesz pomalować według własnych preferencji.
2. Wykorzystaj specjalne klipsy
Innym sposobem na ukrycie kabli bez kucia jest, sięgniecie po specjalne klipsy. Pozwolą one na przyczepienie niechcianego okablowania do wewnętrznych części mebli i sprytne ich ukrycie. Takie klipsy oznaczają koniec wiszących kabli, które nieestetycznie wystają spoza telewizora czy szafki. Możesz je kupić w każdym markecie budowalnym.
3. Organizer
Kolejną propozycją uporania się z kablami bez kucia i przeprowadzania remontu jest zakup organizera na kable. Pozwoli on na przytrzymywanie, zabezpieczanie i rozdzielanie przewodów. Organizer na kable może być wolnostojący, samoprzylepny, a także posiadający klipsy, uchwyty, podstawki czy specjalne tabliczki. A to wszystko, by pomóc w organizacje kabli.
4. Pudełka na kable
Naszą kolejną wskazówką jest wykorzystanie pudełek. Nie musisz kuć dziury w ścianie, wystarczy, że w wybranym przez Ciebie pudełku wytniesz z tyłu otwór i przeciągniesz przez niego kable. Rozwiązanie to pozwoli na zgromadzeniu kabli w jednym miejscu, a Ty zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania drobiazgów.
5. Wybierz kable o płaskim profilu
Organizacja kabli będzie sporo łatwiejsza, jeśli zamiast standardowych, wybierzesz te o płaskim profilu. Wyróżnia je fakt, iż zajmują o wiele mniej miejsca niż klasyczne przewody i o wiele łatwiej jest je ukryć, np. poprzez umieszczenie w listwie. Ich wybór jest szczególnie ważny w momencie, kiedy potrzebujesz poprowadzić kilka przewodów w jednym elemencie i klasyczne kable mogłyby się po prostu nie zmieścić.