Podpowiadamy, jak otworzyć piwo bez otwieracza

piwa

Najprostszą metodą na otwarcie piwa jest skorzystanie z pomocy otwieracza. Co, jeśli jednak nie mamy żadnego pod ręką, a butelka czeka na otwarcie? Na szczęście okazuje się, że są na to skuteczne metody. Czytaj dalej, a dowiesz się jakie!

Otwieranie piwa kluczami

Otwieranie piwa bez otwieracza przy pomocy kluczy do domu lub samochodu, można przeprowadzić na 2 sposoby. Pierwszy z nich polega na chwyceniu klucza silniejszą ręką, wsunięciu końcówki pod kapsel przy jednoczesnym szybkim i mocnym pchnięciem klucza w dół. Technika ta jest prosta, jednak można podczas otwierania piwa złamać klucz.

Zdecydowanie bezpieczniej jest podważyć kluczem kapsel z każdej strony, po to, aby udało się go maksymalnie poluzować. Żeby się to udało, należy delikatnymi, ale zdecydowanymi ruchami podciągać klucz do góry, dzięki czemu ząbki od kapsla będą się prostować. Co prawda, ta metoda otwierania piwa bez otwieracza jest czasochłonna i wymaga cierpliwości, jednak nie niesie ryzyka złamania klucza i zawsze się udaje.

Otwieranie piwa butelka o butelkę

Otwieranie piwa butelka o butelkę tylko z pozoru wygląda na trudne. Działanie te opiera się na zasadach dźwigni i w rzeczywistości jest to czynność dosyć prosta. Jak to zrobić? Chwyć swoją słabszą ręką za szyjkę butelki z piwem, najlepiej dosyć wysoko, a przy pomocy drugiej butelki i jej zacznij podważać kapsel. Po kilku ruchach powinien on się poluzować i a butelka zostać otwarta.

Podważanie kapsla zapalniczką

Inną popularną metodą otwierania butelki z piwem bez otwieracza, jest wykorzystanie do tego zapalniczki. Jej końcówkę wsuwamy pod zacisk kapsla i naciskamy za drugi koniec, tworząc dźwignię. Czynność ta skutkuje poluzowaniem kapsla i w efekcie jego pozbyciem się z szyjki butelki ze złotym trunkiem. Początkowo podważanie kapsla zapalniczką może powodować problemy, jednak po nabraniu wprawy, metoda ta nie powinna spowodować ani uszkodzenia zapalniczki, ani butelki.

Otwieranie butelki pasem bezpieczeństwa

Brak otwieracza może zrekompensować również klamra znajdująca się przy pasach bezpieczeństwa. Aby skutecznie pozbyć się kapsla z butelki piwa, należy wsunąć końcówkę klamry pod zacisk kapsla. Silniejszą dłonią należy ją mocno przycisnąć, a utworzona w ten sposób dźwignia pozwoli na szybkie pozbycie się kapsla.

Ekstremalne otwieranie butelki piwa zębami

Ostatnią metodą, której nie polecamy i lepiej z niej nie korzystać, jest otwieranie butelki własnym uzębieniem. Jest to opcja skrajnie niebezpieczna, ponieważ może doprowadzić do znacznego uszczuplenia posiadanego uzębienia. Jednak jak wiemy, znajdują się amatorzy tej metody, którzy zahaczają kapsel o dolne zęby trzonowe i unosząc butelkę, opierają ją o górne uzębienie. Kluczem do powodzenia tej opcji jest powolne i dokładne podważanie kapsla.

Możliwości otwarcia piwa bez otwieracza jest wiele i jak widać, nie są one trudne. A jakie są Wasze doświadczenia? Czym potraficie otworzyć butelkę z piwem?

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.