Nie od dziś wiadomo, że ciąża, karmienie piersią, gwałtowna i znaczna utrata wagi, a także starzenie i grawitacja, wpływają na wygląd kobiecych piersi. Zmniejsza się ich elastyczność i jędrność. Tracą swój pierwotny kształt i stają się obwisłe. Żadna z nas nie jest w stanie pogodzić się z taką koleją rzeczy. Szukamy sposobów, by temu zapobiegać. Niestety większość popularnych metod jest nieskuteczna i zaczynamy wątpić w sukces. Zapominamy bowiem, że można wybrać się na zabieg podniesienia piersi, który pomoże rozwiązać nasz problem.
• Jaki zabieg pozwoli podnieść biust?
• Dla kogo lifting piersi?
• Jakie badania przed operacją?
• O czym jeszcze pamiętać?
• Jak przebiega zabieg?
Jaki zabieg pozwoli podnieść biust?
Zabiegiem, który umożliwi poprawę wyglądu piersi, jest ich lifting, czyli mastopeksja. Polega on na podniesieniu tkanki piersi, wycięciu nadmiaru skóry oraz ich wymodelowaniu. Wśród oferty klinik oferujących operację znajdziemy lifting piersi, który wykonują wybitni (takich szukać!) chirurdzy. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, warto wiedzieć, kto może go sobie wykonać, jakie są przeciwwskazania i o co należy przed nim zadbać.
Dla kogo lifting piersi?
Operację podniesienia piersi może wykonać każda kobieta, która skończyła 18 lat. W niektórych przypadkach, np. dużej deformacji biustu, możliwe jest wcześniejsze go zrobienie, jednakże wymagane jest zdobycie odpowiednich zgód. Zwykle na lifting piersi decydują się kobiety, które nie są zadowolone z ich wyglądu. Aby móc operacyjnie podnieść piersi, należy cieszyć się dobry zdrowiem. Wykluczone są jakiekolwiek stany zapalne i infekcje. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są także ciężkie choroby układu krążenia, serca, zaburzenia krzepnięcia krwi i cukrzyca. Kobiety po porodzie powinny odczekać przynajmniej pół roku.
Jakie badania przed operacją?
Chcąc udać się na zabieg podniesienia piersi, kobieta musi wykonać szereg badań, przede wszystkim: morfologię krwi, OB, USG piersi, mammografię, RTG klatki piersiowej i po 45. roku życia także EKG. Dopiero ich dobry wynik pozwoli na wykonanie liftingu. Konsultacja z lekarzem pozwoli dobrać odpowiednie cięcie zgodne z potrzebami, tak by efekt końcowy zadowolił pacjentkę.
O czym jeszcze pamiętać?
Na kilka tygodni przed operacją należy ograniczyć palenie papierosów oraz odstawić wszelkie leki zawierających aspirynę, serotoninę, także środki pobudzające, ponieważ wydłużają czas krzepnięcia krwi. Z kolei kilka godzin przed zabiegiem nie wolno nic pić ani jeść.
Jak przebiega zabieg?
Lifting piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Operacja trwa od 1 do 3 godzin. Po zabiegu należy pozostać w klinice przynajmniej jeden dzień, a przez kolejnych kilka tygodni dobrze jest nosić specjalny podtrzymujący biustonosz, który nie tylko złagodzi bóle pooperacyjne, ale także wspomoże gojenie się ran. Co więcej ułatwi poruszanie się oraz pozwoli wymodelować kształt piersi, czy raczej zapobiegnie ich odkształcaniu. Należy także unikać wysiłku fizycznego i noszenia ciężkich przedmiotów, a co za tym idzie, czasem trzeba liczyć się z tym, że powrót do pracy jest odsunięty w czasie.