Wystrój mieszkania w czarnym kolorze?

Czarne dodatki we wnętrzu

Chętnie stawiamy na czerń w ubiorze, ale do zastosowania jej we wnętrzu mamy pewne obawy. Jakie? Jedni uważają, że sprawi, że pomieszczenie będzie optycznie wyglądało na mniejsze. Inni, że nada mu ponurego charakteru. Jednakże prawda jest taka, że umiejętne wykorzystanie czarnych farb, płytek, czy dodatków sprawi, że mieszkanie będzie prezentować się elegancko. Jak to osiągnąć?

Czerń we wnętrzach domów

Możliwości mamy wiele. Możemy zaszaleć i sprawić, że czerń będzie dominowała. Osiągniemy to malując ścianę na czarno, wykładając ją płytkami lub cegłami w takim kolorze, albo decydując się na czarny na podłodze. Innym sposobem na zaistnienie czerni we wnętrzu jest zakup mebli w takim kolorze. Ostatnim – subtelniejszym – dodatków w postaci tekstyliów i dekoracji. Pytanie, gdzie je nabyć? Znajdziecie wiele akcesoriów w czarnym kolorze na Homebook.pl. To strona z ofertą wielu sklepów, więc jest w czym wybierać.

Czarna ściana w mieszkaniu – czy to dobry pomysł?

W sieci jest mnóstwo zdjęć gotowych aranżacji z czarną ścianą w roli głównej. Najczęściej pomalowana jest farbą tablicową lub magnetyczną. Tak – by w pokoju dziecięcym można było po niej rysować, w kuchni spisywać jadłospis i listę zakupów, a w gabinecie – sprawy do załatwienia. Ważne jest, by ze ścianą pokrytą całą na czarno korespondowały pozostałe – białe, pastelowe lub w żywych kolorach. Jeśli nie chcemy gładkiej tafli czarnej farby, to możemy ścianę wyłożyć płytkami – w kuchni i łazience, a w salonie położyć – ostatnio bardzo modny – kamień lub czarną cegłę.

Czarna ściana

Meble w kolorze czarnym w domu – hit czy kit?

Czerń do wnętrza możemy wprowadzić stawiając na meble w takim kolorze. W salonie świetnie będzie wyglądała duża, rogowa sofa oraz szafki pod i nad RTV na wysoki połysk. Mniejszym akcentem może być fotel uszak. Zabudowa kuchenna w głębokim czarnym kolorze, zarówno matowa, jak i z połyskiem to bardzo odważny pomysł. Warto jednak się na niego zdecydować, zwłaszcza gdy marzymy o minimalistycznym, surowym wnętrzu. W połączeniu z bielą – będzie się świetnie komponować.

Czarne meble

Czarne tekstylia w mieszkaniu

Tekstylia w ciemnych kolorach są dość szokującym dodatkiem. Nie każdy się na nie zdecyduje, gdyż mogą się kojarzyć z z chłodem, a nie wprowadzać do wnętrza ciepła i przytulności. Jednakże stawiając na dywan, poduszki ozdobne lub zasłony, wcale nie musimy uzyskać takiego efektu, a wręcz przeciwnie. Czarne tekstylia świetnie będą korespondowały z bielą lub soczystymi kolorami – żółcią, pomarańczą, czy pastelowym – różem lub miętą. Wtedy zostaną nieco „uładzone”.

Tekstylia w kolorze czarnym

Czarne dodatki we wnętrzu

Jeśli jednak nie jesteśmy na tyle odważni, by na czarno pomalować ścianę lub kupić wypoczynek w tym kolorze, to możemy postawić na czarne dodatki w formie dekoracji i oświetlenia. W sklepach dostaniemy lampy z czarnymi abażurami, a także ramki na zdjęcia. Warto postawić także na świeczki, wazony i figurki w czarnym kolorze. Tylko pamiętajmy, by zestawić je z takimi, które będą odbijały światło – szklanymi i srebrnymi.

2 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.