Kupić czy odnowić meble ogrodowe?

meble ogrodowe

W naszym klimacie przez przynajmniej połowę roku panuje pogoda niesprzyjająca spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W związku z tym większość nas chowa jesienią meble ogrodowe do różnych pomieszczeń gospodarczych i piwnic, aby wiosną znowu postawić je w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Niestety nawet dobrze zabezpieczone przed wilgocią meble czasem ulegają zniszczeniu i stajemy przed dylematem, czy próbować je odnowić, czy też poszukać nowego kompletu?

Gdzie kupić nowe meble ogrodowe?

Aby odnowić zniszczone meble ogrodowe, należy mieć odpowiednie narzędzia, ale również umiejętności, które pozwolą na prawidłowe wykonanie czynności renowacyjnych. Nie każdy ma czas oraz siłę, aby podołać takiemu zadaniu, zdarza się również, że meble ogrodowe są już w tak złym stanie, że ich odnowa zwyczajnie nie ma sensu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowych mebli ogrodowych. Meble ogrodowe w promocyjnej cenie możesz znaleźć na Meblobranie, warto również sprawdzać aktualne oferty sklepów ogrodniczych i budowlanych.

Meble ogrodowe można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Nie da się ukryć, że najkorzystniejsze ceny tego typu produktów są poza sezonem, dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie stanu swoich mebli ogrodowych jeszcze zanim na dworze zrobić się ciepło, a więc w lutym lub najpóźniej w marcu.

Jak odnowić meble ogrodowe?

Jeśli chodzi o materiał, z którego robione są meble ogrodowe, to najczęściej renowacji wymaga drewno. Dobrze zakonserwowane i regularnie odnawiane meble ogrodowe drewniane mogą nam służyć przez wiele lat. Na początku warto po prostu umyć meble, jeśli użycie wody, płynu do naczyń i gąbki nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to można sięgnąć po myjkę ciśnieniową.

Po umyciu mebli należy je oczyścić z tłustych plam i zabrudzeń, których woda nie ma szans zlikwidować. Świetnie nadaje się do tego benzyna ekstrakcyjna lub lakowa. Kolejnym krokiem jest delikatne przeszlifowanie powierzchni drewna i ponowne umycie jej wodą z detergentem. Ostatni etap to malowanie. W tym celu możemy wykorzystać bejcę, lakierobejcę bądź zewnętrzne farby do drewna, wybór zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Jakie meble będą służyć przez wiele lat?

Jeśli chcemy uniknąć corocznego konserwowania i odnawiania mebli ogrodowych, a jednocześnie zależy nam na ich trwałości, gdyż nie planujemy dokonywać tego typu zakupów co roku, musimy wybrać produkty stworzone z najwyższej jakości materiałów. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się meble wykonane z technorattanu oraz innych tworzyw sztucznych, które są wzbogacane o składniki, dzięki którym są znacznie trwalsze niż meble plastikowe jeszcze kilka lat temu.

Oczywiście na wybór będzie miała zapewne wpływ cena oraz gust kupującego, jednak warto zwrócić uwagę na to, że technorattan jest rozwiązaniem ekologicznym, gdyż podlega w stu procentach recyklingowi. Wyglądem przypomina naturalny rattan, dzięki czemu prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jedyne, co należy zrobić po wyjęciu mebli z technarattanu z piwnicy lub innej skrytki po zimie, to przetarcie ich wilgotną ścierką.

2 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.