5 sposobów jak szybko sprzedać auto

Faktem jest, że gdy zapada decyzja o sprzedaży samochodu, zależy nam na czasie. Zwłaszcza, gdy zdobyte w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na zakup nowego pojazdu lub inny ważny, niecierpiący zwłoki cel. Zazwyczaj decydujemy się na oddanie auta do komisu lub skupu, gdyż powszechnie krąży przekonanie, że samodzielna sprzedaż samochodu nie jest łatwa i zajmuje wiele czasu. Co możemy zrobić, żeby szybciej pozbyć się auta?

Postaraj się o dobre zdjęcie

Po pierwsze należy zadbać o dobre zdjęcia pojazdu. Im więcej szczegółowych fotografii – tym lepiej. Samochód do sesji zdjęciowej powinien być wyszorowany zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Co do silnika – jeśli nie ma wycieków można go nie myć, gdyż zbyt czysty może wzbudzić podejrzenia. Zdjęcia powinny pokazywać również wady samochodu, np. plamy na tapicerce czy korozję karoserii. Potencjalny kupiec od razu powinien wiedzieć o niedoskonałościach, niż przekonać się o nich na miejscu. Warto o tym pamiętać również podczas pisania ogłoszenia.

Opis ma znaczenie

W opisie samochodu należy napisać markę, model, typ samochodu, rok produkcji pojazdu, przebieg, moc, pojemność silnika i rodzaj paliwa zasilającego. Warto wymienić wszystkie elementy dodatkowego wyposażenia, a więc wspomnieć o tym, czy samochód ma wbudowane radio, klimatyzację, elektryczne opuszczanie szyb, ABS, wspomaganie kierownicy, czy czujnik parkowania. Ponadto dobrze jest wzbogacić nasz opis o dodatkowe informacje odnośnie dotychczasowego użytkowania, czyli czy samochód był serwisowany w autoryzowanym punkcie, czy był garażowany, czy palono w nim papierosy oraz czy miał stłuczkę. Kluczową rolę odgrywa także rzetelna wycena. Jeśli nasze roszczenia są zbyt wygórowane, nikt nie spojrzy na ofertę, nie mówiąc o oglądaniu pojazdu.

Skorzystaj z portali ogłoszeniowych

W internecie jest wiele stron, na których warto umieścić ogłoszenie. Nie ograniczajmy się tylko do Allegro. Być może na stronie o mniejszej popularności nasz samochód szybciej zostanie zauważony. Jeśli istnieje możliwość wyróżnienia naszego ogłoszenia za niewielką opłatą – zróbmy to. Ponadto ważne jest podanie aktualnego numeru telefonu i dbanie o to, by zawsze mieć go na podorędziu, a jeśli nie możemy w danej chwili odebrać połączenia – pamiętać o tym, żeby oddzwonić.

Pamiętaj o sile mediów społecznościowych!

Wiadomo, jaki zasięg w dzisiejszych czasach mają media społecznościowe. Jeśli umieściliśmy ogłoszenie o sprzedaży auta w internecie, warto opublikować do niego link na własnej tablicy na Facebooku lub Twitterze, a dodatkowo poprosić znajomych o jego udostępnianie. Być może, wśród znajomych naszych znajomych, znajdzie się potencjalny kupiec. W ten sposób zwiększymy również ilość wyświetleń naszej oferty na portalu ogłoszeniowym.

Bądź widoczny

Oprócz opublikowania ogłoszenia w internecie, warto na szybie samochodu umieścić kartkę z informacją o sprzedaży, zawierającą nie tylko kwotę i numer telefonu, ale także model, rok produkcji i przebieg. Ponadto dobrze jest parkować auto w widocznych miejscach, np. pod centrami handlowymi, na dużych miejskich parkingach i przy ruchliwych ulicach. Być może kupi je od nas jakiś przechodzień.

Wbrew pozorom istnieją proste sposoby na przygotowanie auta do sprzedaży, które nie wymagają od nas dużych nakładów czasu i pieniędzy. Stosując się do powyższych zaleceń możemy stworzyć bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży, która spotkać się może z większym zainteresowaniem, a zatem zwiększyć nasze szanse na szybszą sprzedaż samochodu.

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.