Alkomat pro x-5, dlaczego warto zastanowić się nad tym modelem alkomatu?

badanie alkomatem

Dzisiaj alkomatów używają już nie tylko policjanci, ale i osoby indywidualne. Myślą o swoim i cudzym bezpieczeństwie i często chcą po prostu sprawdzić, czy są już trzeźwi i mogą np. prowadzić samochód. Na rynku jest więc coraz więcej alkomatów. Jednym z najpopularniejszych jest PRO-X 5. Dlaczego warto go kupić?

Gdzie kupić alkomat?

Alkomaty, tak jak dzisiaj większość rzeczy, można kupić tak w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wybrać się można po nie do sklepów z RTV i AGD, specjalistycznych elektronicznych, ale i nawet do zwykłych marketów. Oczywiście alkomat kupić można też internetowo. Tak jest często najwygodniej, ale i najtaniej. Jeden z najpopularniejszych na rynku – alkomat pro x-5 można kupić w sklepie lucann.pl, w którym otrzyma się dodatkowo 12 miesięcy kalibracji i jej świadectwo. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, co zrobić, gdy urządzenie poinformuje, że konieczne jest jej przeprowadzenie.

Dlaczego warto kupić alkomat?

Wiele osób z jednej strony chce posiadać alkomat, z drugiej nie wie, czy faktycznie jest im to potrzebne. Właśnie dlatego spróbujemy pomóc odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim warto zastanowić się, ile pomiarów będzie się robiło rocznie. Czy w ogóle spożywa się alkohol? Jeśli tak, to czy w dużej ilości? Czy fakt, że nie wie się dokładnie, czy ilość promili zmalała wpłynie jakoś na życie? Tyczy się to zwłaszcza osób, które nie prowadzą samochodów. Wiadomo bowiem, że alkomat to wydatek, jego serwis również kosztuje, a nie zawsze tego typu urządzenie okazuje się potrzebne.

Kiedy przyda się alkomat? Z pewnością wówczas, gdy wie się, że uczestniczy się często w zakrapianych imprezach a nazajutrz nie ma się pewności, czy można prowadzić auto. Owszem, można iść przebadać się na komisariat, ale nie zawsze jest on blisko. Warto wiedzieć, że jeśli policja po kontroli trzeźwości stwierdzi, że w wydychanym powietrzu jest alkohol, to nie będzie ważne, czy przed momentem się wypiło kieliszek, czy 10 godzin wcześniej. Na kacu można „wydmuchać” wiele, nawet jak samopoczucie jest całkiem dobre.

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem alkomatu PRO-X 5?

Jak już wspomniano, najpopularniejszym alkomatem jest PRO-X 5. Jego zaletą jest to, że łączy w sobie atrakcyjną cenę i świetne parametry. W dodatku jest niewielkich rozmiarów. Jakie są jeszcze jego zalety? Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest to urządzenie z platynowym, elektrochemicznym czujnikiem, Dzięki temu wyniki są niezwykle precyzyjne, a samo urządzenie – trwałe. Nie traci na jakości mimo częstego i długotrwałego użytkowania. Co więcej, pomiar jest wyświetlany z dokładnością do 0,01 ‰, a cały zakres wynosi 0,00‰ – 5,00‰. Warto podkreślić również, że alkomat ma możliwość zapamiętania 10 ostatnich pomiarów. Pokazuje też czas jaki upłynął pomiędzy nimi.

Alkomat PRO-X 5 jest łatwy w użyciu – obsługuje się go jednym przyciskiem. Ma nie tylko czytelny wyświetlacz, ale i alarmy dźwiękowe. Automatycznie się wyłącza, a chowa się w poręcznym etui. Co ważne, alkomat zasilany jest bateriami AAA. Tak więc z łatwością można je wymienić, gdy wskaźnik o tym poinformuje.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.