Blogi o inwestowaniu i giełdzie – TOP 10

pieniądze w ręku

Inwestycje, gra na giełdzie – to nie jest dziedzina, której tajniki dałoby się zgłębić w jeden dzień. Nic dziwnego, że ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z giełdą czy szeroko pojętymi finansami, mogą nieraz czuć się nieco zagubieni. Gdzie szukać porad i wskazówek? W dzisiejszych czasach odpowiedź może być tylko jedna: w internecie.

Zdobycie doświadczenia na polu inwestycji i giełdy może zająć nam wiele lat, dlatego na początku dobrze jest kierować się radami tych, którzy już to doświadczenie mają. Wytrawni inwestorzy i prawdziwi pasjonaci nieraz chętnie dzielą się nim na blogach.

Zajrzyj więc czym prędzej na APP Funds albo DNA Rynków. Inny warty odwiedzenia blog o inwestowaniu oraz aplikacja to znany Squaber, czyli matematyczna wiedza w artykułach, ale lepiej przejrzyjmy te blogi po kolei.

1. Inwestycje Giełdowe

To dobry blog, by od niego zacząć swoją przygodę na giełdzie. Początkujący odnajdą tu obszerne Kompendium Wiedzy, a oprócz tego oczywiście artykuły i analizy, a także odpowiednie narzędzia, pomagające w podejmowaniu inwestycyjnych decyzji.

Są tu zatem Arkusze Analityczne, które badają i interpretują finansową kondycję danej spółki, a także Kalkulator, który, po wprowadzeniu danych przedsiębiorstwa, wylicza i podaje ponad dwadzieścia rozmaitych finansowych wskaźników.

2. APP Funds

Ten blog, nagrodzony wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, wprowadza w świat inwestycji praktycznie od zera. Można stąd czerpać najświeższe informacje o rynkach, wraz z prowadzoną na bieżąco analizą i prognozami.

Blog nie ogranicza się jedynie do dziedziny inwestowania i giełdy, lecz zajmuje się wszelkimi zagadnieniami z tematyki finansów (na przykład co miesiąc pojawia się, bardzo przydatne zresztą, zestawienie najlepszych lokat i kont osobistych).

kalkulator i pieniądze

3. Squaber

Tutaj znajdziemy nie tylko wyczerpujące analizy spółek, ale także wiele felietonów poruszających ogólną tematykę inwestowania. Często zawierają bardzo praktyczne porady, na przykład jaką minimalną kwotą powinno się dysponować, by w ogóle można było zacząć inwestowanie na giełdzie albo jak gospodarować swoim czasem.

W dodatku blog oferuje możliwość zapoznania się z trzema autorskimi algorytmami, które, według zapewnień, zwiększają skuteczność inwestycji – można przetestować ich działanie za darmo.

4. 10 procent rocznie

Ten blog zajmuje się trzema aspektami inwestowania. Pierwszym jest odpowiednia selekcja spółek. Drugim – analiza makro, czyli po prostu giełdowe prognozy. No i wreszcie trzeci obszar – psychologia inwestowania. Okazuje się bowiem, że często nasze inwestycje nie przynoszą wymaganych rezultatów, bo popełniamy przy tym błędy natury psychologicznej. Błędy, które, przy odrobinie wiedzy i dobrej woli, możemy na szczęście wykorzenić.

5. Risk and Profit

Ryzyko i zysk? Czy może być lepsza nazwa dla bloga poświęconego tematyce giełdy i inwestycji? Zainteresowani znajdą tu szczegółowe analizy i prognozy, a także bliżej zapoznają się z niezbędnymi narzędziami pracy inwestora.

6. Matematyk na rynku forex

Inwestowanie w ujęciu matematycznym. Jeśli mamy ścisły umysł, możemy zanurzyć się w prawdziwym morzu szczegółowych wykresów, analiz, symulacji i algorytmów. Warto trochę połamać sobie nad tym głowę, bo kiedy już wejdziemy w ten świat, efekty mogą być bardzo zadowalające.

moneta w palcach

7. Opiekun Inwestora

W co inwestować? Kiedy? Jaką obrać strategię? Tego typu zagadnieniom został poświęcony ten blog. Autor radzi, co zrobić, by uniknąć częstych błędów (na przykład przy liczeniu wyników inwestycji). Stara się też obalać finansowe mity. Ponad to blog zawiera recenzje inwestycyjnych ofert i produktów. Daje też każdemu okazję, by zapisać się na bezpłatny kurs, obejmujący czternaście lekcji o inwestowaniu.

8. DNA Rynków

Kiedy blog zdobywa tytuł Ekonomicznego Bloga Roku 2014, to wiadomo, że można polegać na jego rzetelności. Jury pochwaliło wtedy relacje dotyczące giełd i ekonomii jako dynamiczne i inteligentne. Zwrócono też uwagę na przejrzystość danych, analiz i narracji. Odwiedzając tego bloga nie powinniśmy się więc obawiać, że poczujemy się zagubieni w spotkaniu z fachowym żargonem, jak to nieraz niestety bywa.

9. Michał Stopka – inwestor profesjonalny

Dużo analiz sytuacji spółek i najważniejszych wydarzeń dla gospodarki. Wiele cykli artykułów, z których każdy poszerzy naszą wiedzę na temat innego problemu. Na blogu można się też dowiedzieć, gdzie jeszcze warto tej wiedzy szukać. Są tu do pobrania bezpłatne ebooki o inwestowaniu, a możemy też poznać wiele innych tytułów, które powinny się znaleźć w naszej biblioteczce.

10. Longterm

Ten blog podejmuje tematykę inwestowania na giełdzie, szczególnie skupiając się na rynku polskim. Na bieżąco relacjonuje sytuację, sporządzając przy tym rankingi najlepszych spółek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.