Co warto zwiedzić w Poznaniu? 12 miejsc wartych obejrzenia

Położone w zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą. Jest historyczną stolicą Wielkopolski. Mowa oczywiście o mieście Poznań. Co warto w nim zwiedzić? Oto lista miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Poznaniu!

1. Zamek Cesarski

Zamek Cesarski jest najmłodszą rezydencją monarszą w Europie. Powstał w latach 1905-1910. Warto zwiedzić jego klasycystyczne wnętrze. Raz w miesiącu, w niedzielę nie pobiera się opłat za wstęp i zwiedza się zamek wraz z przewodnikiem.

zobacz także:  Czy można poznać samego siebie? Jak to zrobić?

2. Palmiarnia

Palmiarnia w Poznaniu to największy tego typu obiekt w Polsce. Posiada ponad 1000 gatunków roślin. Na jej terenie znajduje się mini oceanarium. Na zewnątrz – park Wilsona.

3. Malta

Malta czyli jeziora z trybunałami, baseny solankowe, plaża, park linowy, wyciąg saneczkowy, a kilka metrów dalej – Nowe Zoo.

zamek cesarski Poznan

4. Stary Browar

Stary browar to galeria, ale z jakim wyglądem! Z jaką historią! Wcześniej w tym budynku znajdował się słynny Browar Huggerów, w którym dziennie produkowało się 72000 hektolitrów piwa.

5. Park Cytadela

To nie tylko pozostałości po walce o Cytadelę, takie jak: armaty, samoloty. To wspaniałe miejsce na wycieczkę rowerową lub spacer.

6. Ostrów Tumski

Ostrów Tumski, czyli magiczna wyspa zakochanych. Pary mogą wieszać kłódki na jednym z mostów na znak swojej miłości. W pobliżu znajduje się Katedra i Kościół NMP.

zobacz także:  Śmietnik czy skarbnica wiedzy. Pytamy co to jest internet?

Ostrów Tumski w Poznaniu

7. Starówka

Starówka, czyli piękny ratusz z koziołkami, kolorowe kamieniczki, a nieopodal ROGALOWE MUZEUM, miejsce, które przybliża najważniejsze tradycje miasta.

8. Muzeum Archeologiczne, Pałac Górków

Muzeum Archeologiczne jest to jedno z najstarszych i najprężniej rozwijających się miejsc w Polsce. W muzeum możesz obejrzeć pięć wystaw stałych:

  • Pradzieje Wielkopolski,
  • Tu powstała Polska,
  • Śmierć i życie w Starożytnym Egipcie,
  • Archeologia Sudanu,
  • Sztuka naskalna Afryki Północnej. Pokazy są multimedialne z pokazowymi panelami. Siedzibą tego muzeum jest wspaniały renesansowy Pałac Górków.

starówka w Poznaniu

9. Muzeum Instrumentów Muzycznych

Muzeum Instrumentów Muzycznych jedyne takie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie! Posiada około 2 tysiące eksponatów z różnych zakątków świata!

10. Makiety dawanego Poznania

Makiety dawanego Poznania w Kościele Franciszkanów znajdują się trzy makiety: Makieta Dawnego Poznania, Makieta Grodu Pierwszych Piastów, Makieta Starego Rynku. Wykonano je metodą wypukłą i opisano Braillem.

zobacz także:  Odchudzanie zieloną kawą – hit czy kit ?

11. Centrum wycieczkowe Lecha

Centrum wycieczkowe Lecha czyli coś dla panów. Jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Na wycieczce dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, a przy końcu będziesz mógł poczęstować się Lech – em Premium lub Pilsem.

12. Park rozrywki Rodzinka

Park rozrywki Rodzinka to coś dla najmłodszych. Place zabaw, karuzele, huśtawki, ścianka wspinaczkowa, małpi gaj, podłogi interaktywne.

4 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.