Co warto zwiedzić w Poznaniu? 12 miejsc wartych obejrzenia

Położone w zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą. Jest historyczną stolicą Wielkopolski. Mowa oczywiście o mieście Poznań. Co warto w nim zwiedzić? Oto lista miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Poznaniu!

1. Zamek Cesarski

Zamek Cesarski jest najmłodszą rezydencją monarszą w Europie. Powstał w latach 1905-1910. Warto zwiedzić jego klasycystyczne wnętrze. Raz w miesiącu, w niedzielę nie pobiera się opłat za wstęp i zwiedza się zamek wraz z przewodnikiem.

2. Palmiarnia

Palmiarnia w Poznaniu to największy tego typu obiekt w Polsce. Posiada ponad 1000 gatunków roślin. Na jej terenie znajduje się mini oceanarium. Na zewnątrz – park Wilsona.

3. Malta

Malta czyli jeziora z trybunałami, baseny solankowe, plaża, park linowy, wyciąg saneczkowy, a kilka metrów dalej – Nowe Zoo.

zamek cesarski Poznan

4. Stary Browar

Stary browar to galeria, ale z jakim wyglądem! Z jaką historią! Wcześniej w tym budynku znajdował się słynny Browar Huggerów, w którym dziennie produkowało się 72000 hektolitrów piwa.

5. Park Cytadela

To nie tylko pozostałości po walce o Cytadelę, takie jak: armaty, samoloty. To wspaniałe miejsce na wycieczkę rowerową lub spacer.

6. Ostrów Tumski

Ostrów Tumski, czyli magiczna wyspa zakochanych. Pary mogą wieszać kłódki na jednym z mostów na znak swojej miłości. W pobliżu znajduje się Katedra i Kościół NMP.

Ostrów Tumski w Poznaniu

7. Starówka

Starówka, czyli piękny ratusz z koziołkami, kolorowe kamieniczki, a nieopodal ROGALOWE MUZEUM, miejsce, które przybliża najważniejsze tradycje miasta.

8. Muzeum Archeologiczne, Pałac Górków

Muzeum Archeologiczne jest to jedno z najstarszych i najprężniej rozwijających się miejsc w Polsce. W muzeum możesz obejrzeć pięć wystaw stałych:

 • Pradzieje Wielkopolski,
 • Tu powstała Polska,
 • Śmierć i życie w Starożytnym Egipcie,
 • Archeologia Sudanu,
 • Sztuka naskalna Afryki Północnej. Pokazy są multimedialne z pokazowymi panelami. Siedzibą tego muzeum jest wspaniały renesansowy Pałac Górków.

starówka w Poznaniu

9. Muzeum Instrumentów Muzycznych

Muzeum Instrumentów Muzycznych jedyne takie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie! Posiada około 2 tysiące eksponatów z różnych zakątków świata!

10. Makiety dawanego Poznania

Makiety dawanego Poznania w Kościele Franciszkanów znajdują się trzy makiety: Makieta Dawnego Poznania, Makieta Grodu Pierwszych Piastów, Makieta Starego Rynku. Wykonano je metodą wypukłą i opisano Braillem.

11. Centrum wycieczkowe Lecha

Centrum wycieczkowe Lecha czyli coś dla panów. Jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Na wycieczce dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, a przy końcu będziesz mógł poczęstować się Lech – em Premium lub Pilsem.

12. Park rozrywki Rodzinka

Park rozrywki Rodzinka to coś dla najmłodszych. Place zabaw, karuzele, huśtawki, ścianka wspinaczkowa, małpi gaj, podłogi interaktywne.

4 comments

Leave Comment
 1. Czarownica z północy

  Bardzo lubię Poznań. To takie miasto, które spokojnie można porównać z Wrocławiem, Krakowem czy Gdańskiem. Malta jest cudowna. Słyszeliście o festiwalu, który się tam co toku odbywa? Można tam oglądać świetne filmy, uczestniczyć w dobrych koncertach i obcować ze sztuką z wyższej półki.

 2. Rikitiki_taki

  Nigdy nie byłam w Poznaniu ale po przeczytaniu tego artykuły na pewno tam pojadę. Wiedziałam, że to piękne miasto ale teraz mam znaczenie więcej powodów, żeby tam jechać.

 3. jasny

  przejeżdżam czasami przez to miasto, może warto zatrzymać się na dłużej. Ciekawie napisane, niczym poradnik turystyczny, fajne miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *