Co zrobić, gdy zgubisz klucz do kłódki? Jak otworzyć kłódkę bez klucza?

klodka na niebieskim tle

Zgubienie klucza do kłódki zdarza się często, znamy to również z naszego doświadczenia. Jeśli my albo ktoś z domowników ma zapasowy egzemplarz, to praktycznie nie ma problemu. Sytuacja pogarsza się jednak w momencie, kiedy była to jedna sztuka. Chcesz dowiedzieć się, jak otworzyć kłódkę bez klucza? Czytaj dalej, a poznasz na to sposoby!

Wezwanie ślusarza

Najprostszym sposobem na otworzenie kłódki bez klucza jest wezwanie specjalisty, który dzięki odpowiednim narzędziom i wiedzy będzie w stanie przeprowadzić ten proces sprawnie i szybko. Koszt takiej usługi nie jest zbyt wysoki, więc spokojnie może sobie na to pozwolić większość społeczeństwa, a zaoszczędzony czas i nerwy są bezcenne.

A dlaczego naszym zdaniem wezwanie ślusarza jest najlepszą opcją? Przede wszystkim mało z nas ma wiedzę niezbędną do otworzenia kłódki bez klucza, tak by nie narobić niepotrzebnych szkód. Po drugie rzadko kiedy dysponujemy odpowiednimi narzędziami, które będą skuteczne w walce z kłódką. No co warto również zwrócić uwagę, to nie każdemu chce się poświęcać czas i nerwy na walkę z kłódką, która niestety często bywa przegrana i ostatecznie i tak trzeba korzystać z pomocy fachowca.

Śrubokręt i drut otworzą kłódkę bez klucza

Chcąc samodzielnie otworzyć kłódkę bez klucza, należy przygotować odpowiednie narzędzia. Przydatny będzie płaski śrubokręt oraz drut, dzięki któremu będzie można manipulować mechanizmem danej kłódki. Aby móc otworzyć zamek, należy do mechanizmu włożyć trzpień, następnie to samo zrobić z drutem, przy jednoczesnym manipulowaniu, które pozwoli na odpowiednie ustawienie zapadek. Nie jest to czynność prosta, wymaga precyzji, cierpliwości i skupienia. No i musimy być szczerzy, mało komu udaje się to za pierwszym razem, możliwe więc, że trzeba będzie poświęcić na to trochę więcej czasu.

Wypróbuj klucz uniwersalny

Kolejnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, jest wykorzystanie uniwersalnego kluczyka. Warto jednak wspomnieć, że będzie ono skuteczne, o ile posiadamy kłódkę, którą takim kluczem można otworzyć. Jeśli tak i jest ona do tego przystosowana, to problem ze zgubionym kluczykiem mamy z głowy. Wystarczy zaopatrzyć się w jego uniwersalny zamiennik i bez większych problemów ją otworzyć. Przy okazji, kłódki z uniwersalnymi kluczykami nie powinny służyć jako zabezpieczenie drogich i ważnych dla nas przedmiotów, ponieważ dla złodzieja są szybkie do sforsowania.

A czego nie robić otwierając kłódkę?

Zdecydowanie warto zaznaczyć, czego nie robić, jeśli zdarzyło nam się zgubić klucz do kłódki. Z pewnością nie warto jej niszczyć. Bez sensu jest więc jej szarpanie czy próby wyrywania. Takie działanie może doprowadzić do większych zniszczeń. Można zdemolować nie tylko samą kłódkę, ale i zawiasy. Koniec końców do kupienia będzie nie tylko sama kłódka, ale również nowe zamknięcie.

Miłośników filmowych rozwiązań również musimy zmartwić. Wsuwką nie uda się otworzyć kłódki, do której zgubiono klucz. Można jedynie popsuć mechanizm, w efekcie czego zakup nowej kłódki będzie jedynym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.