Czy da się naładować telefon bez ładowarki, jak to zrobić?

telefon z ladowarka

Gdy bateria w telefonie jest na wyczerpaniu, normalne jest, że podłączamy go przy pomocy ładowarki do prądu. A co w sytuacjach, kiedy nie ma się jej pod ręką? Otóż mamy kilka sprawdzonych rozwiązań, które warto znać!

Skorzystaj z powerbanku

Powerbank jest doskonałym pomocnikiem podczas wyjazdów i wycieczek. Pozwala on na naładowanie telefonu w miejscu, gdzie nie ma możliwości podpięcia klasycznej ładowarki. Dodatkowo powerbank pomoże również naładować telefon, kiedy nie mamy jej pod ręką. Zdecydowanie polecamy posiadanie takiego urządzenia w domu, tym bardziej że powerbanki dostępne obecnie pozwalają na magazynowanie sporej ilości energii, która nierzadko pozwala na ładowanie smartfona częściej niż jeden raz.

Ładuj telefon przez komputer

Innym sposobem na naładowanie telefonu bez ładowarki jest podpięcie go do komputera, z wykorzystaniem odpowiedniego przewodu. Jest to banalnie prosta czynność. Po prostu podłączasz kabel do portu USB w komputerze, stacjonarnym bądź laptopie, i podpinasz swojego smartfona. Trzeba zaznaczyć, że prędkość ładowania nie będzie taka, jak przy stosowaniu klasycznej ładowarki, jednak w sytuacji, kiedy nie można z niej skorzystać, a bateria w telefonie jest bliska wyładowaniu, warto z tej metody skorzystać.

Ładowanie telefonu bez ładowarki drugim smartfonem

Jeśli smartfon posiada opcję ładowania bezprzewodowego, to można skorzystać z możliwości ładowania zwrotnego. Jak to działa? Wystarczy przyłożyć oba telefony do siebie i odczekać chwilę, by rozładowujący się smartfon zaczął pobierać energię od kolegi.

Skorzystaj ze stacjonarnych stanowisk do ładowania

Załatwiasz sprawy na mieście, a Twój smartfon prosi o naładowanie? W takiej sytuacji warto podejść do najbliższej galerii handlowej i skorzystać ze stacjonarnych stanowisk do ładowania telefonów. W takim miejscu dostępne są różne złącza, do wielu modeli telefonów, więc z pewnością będziesz w stanie znaleźć idealne do swojego smartfona. Oprócz galerii handlowych takie stanowiska coraz częściej znaleźć można w kawiarniach, restauracjach, salonach operatorów komórkowych, a także na dworcach czy w autobusach.

Wypróbuj ładowanie bezprzewodowe

Jeśli Twój model telefonu obsługuje taką możliwość, to, zamiast korzystać z klasycznej ładowarki, warto wypróbować tę możliwość. Żeby naładować baterię swojego telefonu tym sposobem, nie będziesz potrzebował przewodu ładującego, wystarczy specjalna nakładka, która działa po położeniu na niej telefonu.

Ładowarka ręczna

Na rynku dostępna jest także ładowarka ręczna, która energię potrzebną do naładowania telefonu pobiera ze specjalnego kołowrotka. Jest to ciekawe rozwiązanie, jednak nie do końca skuteczne. Kilka minut kręcenia korbką pozwoli na naładowanie naszego telefonu do takiego poziomu, że będzie można przeprowadzić około minutową rozmowę. Jest to ciekawa i robiąca wrażenie opcja, ale naszym zdaniem powerbank spisze się w takiej sytuacji znacznie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.