Czy powiększanie piersi to poważna operacja, czy boli, czy są ryzyka?

Powiększanie piersi

Chciałabyś mieć większe piersi, lub przeszkadza ci zbyt duża dysproporcja pomiędzy jedną piersią a drugą? A może masz inny powód, dla którego chciałabyś poddać się mammoplastyce? Zarówno powodów jak i chętnych na ten zabieg jest bardzo wiele, warto jednak zgłębić temat przed podjęciem ostatecznej decyzji, zwłaszcza, że krąży wokół niego wiele mitów.

Czy powiększenie piersi to poważna operacja?

Tak, jest to poważna operacja, która odbywa się pod znieczuleniem ogólnym. Należy się do niej odpowiednio przygotować, odbywając wcześniej rozmowę oraz konsultacje z chirurgiem plastycznym. Warto również zapoznać się z ofertą różnych klinik wykonujących tego typu zabiegi, aby wybrać tę najbardziej zaufaną i profesjonalną. Podstawowych informacji dobrze szukać na stronach specjalistów, lekarzy chirurgów, czy specjalistycznych klinik, jak na przykład http://drolender.pl/zabiegi/powiekszanie-piersi/.

Czy powiększenie piersi boli?

Sama operacja, jak już wcześniej wspominaliśmy, odbywa się pod znieczuleniem ogólnym, a więc nie boli. Uczucie dyskomfortu natomiast zaczyna pojawiać się po przebudzeniu, jednak podawane są wtedy środki przeciwbólowe, a pacjentka jest pod stałą opieką. Jeśli operacja przebiegła pomyślnie, to klinikę można opuścić już na drugi dzień, natomiast powrót do pracy oraz innych obowiązków jest możliwy nawet po 10 dniach. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przez około 4 tygodnie nosić biustonosz sportowy, a na efekt końcowy trzeba poczekać kilka tygodniu, gdyż dopiero po tym czasie piersi staną się naturalne w dotyku i miękkie.

Ryzyko jakie niesie za sobą powiększanie piersi

Jak każdy inwazyjny zabieg, mammoplastyka wiąże się z możliwością powikłań. Mogą to być zaburzenia wrażliwości w obrębie sutka, pęknięcie implantu, a co za tym idzie – przesiąkanie żelu, krwawienie i krwiak, asymetria piersi (jeśli implant zmieni położenie), czy zjawisko obkurczenia torebki łącznotkankowej. O wszystkich zagrożenia powinien poinformować nas lekarz, przy czym nie ma powodu by wpadać w panikę, zabieg powiększenia piersi jest uważany za stosunkowo bezpieczny, a ryzyko powikłań jest niewielkie.

Kto nie może poddać się zabiegowi powiększania piersi, czyli przeciwwskazania

Najczęściej przeszkodami w poddaniu się zabiegu powiększenia piersi są:

  • infekcje,
  • choroby układowe,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • poważne schorzenia wątroby,
  • niewydolność krążeniowo-oddechowa,
  • ciężkie zaburzenia funkcji nerek

Stanik sportowy

Mity związane z mammoplastyką

Często można spotkać się z opinią, że zabieg powiększenia piersi jest niebezpieczny, bo… I tu pojawiają się różne ciekawe historie, które zwykle nie mają wiele wspólnego z prawdą. Jedną z nich jest historia o wybuchających implantach. Owszem, implanty czasem pękają i trzeba je wtedy wymienić, jednak przy zastosowaniu dzisiejszych technologii, taki wypadek nie wiąże się z żadnym zagrożeniem dla kobiety. Mitem jest także to, jakoby kobiety, które powiększyły sobie piersi nie mogły nurkować, latać samolotem czy uprawiać sportów ekstremalnych. Oczywiście zalecany jest pewien okres rekonwalescencji, jednak po jego upływie można trenować wszelkie rodzaje sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.