Doradztwo podatkowe – co nam oferuje i dla kogo?

doradca finansowy

Prowadzisz własną firmę? Od zawsze miałeś problemy z rachunkami, a wypełnianie PiT-ów i innych rozliczeń to dla Ciebie koszmar? Po co więc się męczysz, skoro możesz oddać swoje finanse w profesjonalne ręce? Doradztwo podatkowe to dziedzina, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Ty również chciałbyś dowiedzieć się o niej czegoś więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Co to jest doradztwo podatkowe?

To bardzo szeroka dziedzina, która polega na udzielaniu rad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych i celnych oraz w sprawach administracyjnych związanych z tymi obowiązkami. Ale to nie jedyny aspekt działalności doradcy podatkowego. Zajmuje się on również: dysponowaniem środkami pieniężnymi na podstawie stosownych pełnomocnictw, dokonywaniem kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji finansowych i gospodarczych, analizą stanu i wyniku finansowego oraz wieloma innymi działaniami dotyczącymi finansów firmy.

Jak widać doradztwo podatkowe to wiele specjalistycznych działań (wyliczone na: www.jasta.pl/doradctwo-podatkowe.html), które mają na celu dbałość o twoje finanse. Dlatego warto zapoznać się bliżej z tego rodzaju działalnością.

księgowa

Komu przyda się pomoc profesjonalnego doradcy podatkowego?

W związku z tym, że do głównych zadań doradcy podatkowego należy wypełnianie zeznań podatkowych to z jego usług może skorzystać każdy kto rozlicza się z fiskusem. To właśnie dzięki tego typu usługom zaoszczędzisz sporo czasu, na rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Ale to nie jedyny powód dla którego warto zatrudnić doradcę podatkowego.

Z jego pomocą dowiesz się więcej o zobowiązaniach podatkowych, a twoje księgi rachunkowe i obsługa kadrowo-płacowa twojego przedsiębiorstwa będą prowadzone w profesjonalny sposób. Zyskasz także pełnomocnika, który będzie występował za ciebie w sprawach dotyczących twoich obowiązków podatkowych i doradcę, wspierającego cię w prowadzeniu twojej działalności i podpisywaniu umów z kontrahentami i partnerami biznesowymi.

Czym różni się doradztwo podatkowe od księgowości?

Te dwie dziedziny są bardzo często ze sobą utożsamiane. Jest to błąd, gdyż pomimo wielu podobieństw między nimi można również zauważyć kilka istotnych różnic. Jakich? Faktycznie, zarówno na rękach księgowego jak i doradcy finansowego spoczywa obowiązek dbania o twoje finanse.

Jednak rola księgowego kończy się wraz prowadzeniem księgowości i sporządzeniem sprawozdań z działalności firmy oraz rocznych planów finansowych. Doradca podatkowy, oprócz zajmowania się wyżej wymienionymi rzeczami udziela rad w sprawach administracyjnych, podatkowych i celnych. Sporządza również lub pomaga sporządzić zeznania i deklaracje podatkowe oraz reprezentuje swoich klientów przed organami administracji publicznej.

biuro rachunowe

Co zyskasz decydując się na pomoc ze strony profesjonalnego doradcy podatkowego?

Korzyści jest naprawdę bardzo dużo. Za najważniejszą można uznać wsparcie w prowadzeniu firmy. Zatrudniając doradcę podatkowego zyskasz nie tylko pomoc przy rozliczaniu podatków, ale również wsparcie z zakresu ekonomii, znajomości bieżących trendów w gospodarce, czy pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. A ta wiedza bardzo przydaje się każdemu kto ma własną działalność.

Dodajmy do tego jeszcze możliwość reprezentacji Cię przez twojego doradcę przed sądem administracyjnym i w postępowaniu podatkowym, zasadę odpowiedzialności cywilnej jaką kierują się w swojej pracy doradcy podatkowi i gwarancję poufności, czyli główną zasadę, której każdy doradca podatkowy musi przestrzegać. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię już do skorzystania z ich usług, a twoje finanse będą odtąd pomnażać się pod czujnym okiem specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.