Firmy geotechniczne w Polsce i na świecie

Planujesz budowę domu? Zanim przystąpisz do realizacji, skontaktuj się z firmą geotechniczną, która zbada grunt na twojej działce. Dzięki temu dowiesz się, czy twój teren w ogóle nadaje się pod zabudowę. Znamy najbardziej polecane firmy geotechniczne w Polsce i na świecie. Sprawdź i znajdź najlepszych geotechników w twojej okolicy.

Czym zajmuje się firma geotechniczna?

Najogólniej mówiąc, firma geotechniczna zajmuje się badaniem gruntu. Sprawdza ona warunki geologiczne na potrzeby projektowania i realizacji obiektów budowlanych, nawierzchni drogowych oraz fundamentów budynków.

Oznacza to, że jeśli zastanawiamy się nad budową domu, to powinniśmy najpierw skontaktować się z taką firmą. Szczególnie jeśli istnieje ryzyko, że nasza działka znajduje się na gruncie o wysokich wodach gruntowych. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kosztów, jeśli okaże się, że grunt jest niezdatny do budowy domu. Ponadto dzięki badaniom geotechników będziemy mogli dobrać odpowiednie materiały i technologie do budowy na naszej działce.

zobacz także:  Jak poznać fajnego chłopaka? 5 rad, dzięki którym już nie będziesz sama

fundamenty-dom-geotechnika

Popularne firmy geotechniczne na świecie

Wśród firm geotechnicznych działających na rynku światowym należy wyróżnić Keller Group plc z siedzibą w Londynie (keller.com.pl). Ten międzynarodowy koncern w zakresie geotechniki istnieje od 1860 roku i notowany jest na Giełdzie Londyńskiej. Aktualnie działa w ponad 40 krajach, w tym w Polsce. Firma Keller świadczy profesjonalne usługi geotechniczne, poprzez dostarczanie bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań swoim klientom. Dba także o pogłębianie wiedzy geotechnicznej oraz działania w zakresie ochrony środowiska.

Kolejną firmą oferującą usługi geotechniczne na rynku światowym jest HPC POLGEOL Spółka Akcyjna. Ta firma od lat zajmuje się różnymi dziedzinami geologii. Wykonuje między innymi projekty robót geologicznych oraz badania geotechniczne we własnym laboratorium. Grupa HPC działa na terenie całej Polski, realizuje także duże, międzynarodowe projekty. Jest również członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK.

zobacz także:  Jak poderwać starszego faceta czyli w poszukiwaniu dojrzałego uczucia

Firmy geotechniczne w Polsce

Oprócz wyżej wymienionych firm, mamy też mnóstwo innych, które również zajmują się badaniem gruntów na terenie Polski. Należy do nich N-GEO Badania Geologiczne, firma oferująca kompleksowe usługi z zakresu geotechniki i geologii inżynierskiej dla budownictwa. Do jej atutów z pewnością należy profesjonalna dokumentacja geologiczna, dostępna nie tylko w języku polskim, ale również niemieckim i angielskim.

geotechnik-firmy-geotechniczne

Mówiąc o firmach geotechnicznych działających na terenie Polski, warto także wspomnieć o Geoprofil. Oferują oni kompleksowe usługi w dziedzinach geotechniki, geologii złóż, ochrony środowiska oraz wiercenia, a ich oferty skierowane są zarówno do inwestorów indywidualnych jak i małych i średnich firm.

Na koniec warto przywołać firmę GEOOPTIMA z siedzibą główną w Poznaniu. Zespół tworzą tam specjaliści z dziedziny geologii, geotechniki oraz budownictwa. Firma współpracuje także Zakładem Geotechniki i Geologii Inżynierskiej Politechniki Poznańskiej, co sprawia, że ich usługi wykonywane są na naprawdę wysokim poziomie.

zobacz także:  Zabawa na zewnątrz, czyli w co i czym bawić się na podwórku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.