Imiona dla chomików

Jedzący chomik

Posiadanie chomika to niemal doświadczenie pokoleniowe. Można byłoby się rozwodzić nad tym, jakie to urocze zwierzątka, ale mnie zainteresował jednak przede wszystkim fakt, że imion dla chomików jest chyba więcej niż dla jakiegokolwiek innego zwierzęcia. Postanowiłem dla Was wymyślić jeszcze kilka propozycji. Najpierw jednak ważna rada.

Za moich czasów w podstawówce miało go co drugie dziecko. Ta popularność nie dziwi, gdyż ich słodki pyszczek, lśniące futerko i niewielkie gabaryty sprawiają, że każdemu mięknie serce. Chomiki są bohaterami wielu stron internetowych, na których ludzie wymieniają się informacjami i cennymi wskazówkami na ich temat.

Imię ukochanej/ukochanego

Kiedy mamy niewiele lat i jesteśmy zakochani zdarza nam się robić rzeczy, których później żałujemy. Niektóre osoby nazywają chomika lub chomiczkę imieniem swojej dziewczyny lub chłopaka. Takie działanie może mieć wiele niekorzystnych konsekwencji. Jeśli rozstaniemy się ze swoją drugą połówka, to futerkowe zwierzę w naszym pokoju będzie nam przypominać o drugiej osobie, która już z nami nie jest. Źle będzie również w przypadku, gdy chomik umrze, ponieważ młody człowiek może odebrać to jako zły znak, który nieuchronnie oznacza pojawienie się czarnych chmur nad związkiem.

Jakie imiona dla samców?

Alfons – idealne imię dla nieco grubszego chomika, który przebywa w towarzystwie chomiczek. Jeśli chcemy zadbać o szczegóły, to warto zaopatrzyć chomika w mały płaszcz i czarne okulary przeciwsłoneczne.

Arnold – jeśli nasz chomik ma całkiem spore mięśnie i parska z austriackim akcentem, to jest to imię idealne dla niego.

Adolf – ciemna plamka, która przypomina wąs nad pyszczkiem? W takim wypadku to imię pasuje w sam raz. Jeśli plamka jest nieco większa, można zaryzykować również imię Józef. Należy jednak uważać na to, by taki chomik nie dążył do przejęcia władzy nad innymi zwierzętami w domu.

Chaplin – takie imię pasuje przede wszystkim do chomika, który dziwnie chodzi i jest raczej małomówny.

Bogusław – silny, męski chomik, który raczej nie lubi psów. Czasami masz wrażenie, że nie chce z Tobą gadać.

Forrest – marzyciel. Może się wydawać, ze jest trochę cofnięty w rozwoju, ale ma dobre serce. Mnóstwo czasu spędza biegając w swoim kołowrotku.

Jakie imiona dla samic?

Marilyn – blond futerko, delikatny pieprzyk? Jeśli Twój chomik do prawdziwa seksbomba, nie możesz go nazwać inaczej.

Kleopatra – czarne włosie, zachowanie pełne klasy, a do tego cały czas pokazuje Ci się z profilu? Myślę, że to imię będzie odpowiednie.

Margaret – niektóre chomiczki mają charakter, który pokazują na każdym kroku. Czasami wydaje się jakby była z żelaza.

Mała Mi – Twoja chomiczka jest ruda i ciągle dogryza (czasami dosłownie) innym współlokatorom? Będziesz mieć problem ze znalezieniem lepszego imienia.

Pamela – szeroki obwód w klatce piersiowej i tendencja do pozowania sprawiają, że to imię będzie w sam raz pasowało do chomiczki w Twoim domu.

Imię dla chomika to duży wybór

Jest jeszcze wiele imion, jednak te wydały mi się najciekawsze. Zachęcam do wymyślania kolejnych propozycji. Wiele z nich może mieć jakieś konkretne znaczenie, inne mogą być także bardziej zabawne. Chomik mimo wszystko to jednak zwierzę, które z założenia ma być naszym pupilem i to jakie nadamy mu imię może mieć drugorzędne znaczenie, ale z drugiej strony może także odzwierciedlać nasze podejście do tego stworzonka.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.