Implanty zębowe, jak wybrać dobrego stomatologa?

Stomatolodzy podczas zabiegu dentystycznego

Mimo, że coraz częściej słyszy się o zabiegach wszczepiania implantów, samych implantologów specjalistów jest tak naprawdę niewielu. Rodzi się więc tu pytanie: czy każdy stomatolog może dokonać wszczepienia implantów? Nie do końca, ponieważ nie każdy dentysta ma odpowiednie uprawnienia. Gdzie więc szukać dobrego stomatologa?

Co powinno wyróżniać dobrego specjalistę implantologa?

Na pewno cechami wyróżniającymi specjalistów implantologów są posiadane certyfikaty, dyplomy, potwierdzenia udział w seminariach. Oczywiście oprócz umiejętności praktycznych, dobry stomatolog musi cały czas poszerzać zakres swojej wiedzy – być na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia i wykonywania zabiegów. Jeśli zdecydujemy się zainwestować w piękno swojego uśmiechu, warto pamiętać, że implanty zębowe wymagają dobrego specjalisty, np. www.smigiel.net.

Jednym z przeciwwskazań do wykonywania pracy stomatologa są bardzo duże wady wzroku i daltonizm. Specjalistów implantologów należy zatem szukać w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Dobry implantolog poświęca dużo czasu na przygotowanie i zaplanowanie zabiegu – bardzo ważne jest tutaj także samo podejście i odpowiednia diagnoza postawiona po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem.

Sam implantolog powinien również posiadać duże zdolności komunikacyjne i umieć wytłumaczyć pacjentowi całą procedurę zabiegu w przystępny i zrozumiały sposób. Omówienie późniejszego leczenia powinno działać na pacjenta uspokajająco i minimalizować jego stres oraz obawy.

Kobieta podczas badania dentystycznego kontrolnego

Dlaczego zabieg wszczepienia implantów należy bardzo dokładnie zaplanować?

Najbardziej niedocenianym elementem diagnostyki chorób jest przeprowadzenie wywiadu odnośnie do stylu życia pacjenta, sposobu odżywiania, przebytych infekcji – chroni to zarówno pacjenta w trakcie zabiegu, jak i stomatologa przed niemiłymi niespodziankami w trakcie wszczepiania implantów. Skrupulatny stomatolog przed przystąpienie do wykonywania zabiegu wykona całą serię zdjęć RTG nie tylko danego obszaru szczęki ale także wykona panoramiczne zdjęcia cyfrowe.

Nawet jeśli pacjent, ani sam implantolog nie są w stanie przewidzieć możliwych komplikacji, współczesna stomatologia posiada takie rozwiązania medyczne, że lekarze są doskonale przygotowani na każdą ewentualność. Zanim podejmie się decyzje o wyborze odpowiedniej placówki stomatologicznej warto popytać w danym gabinecie ile zabiegów wszczepiania implantów było wykonywanych w ostatnim czasie. Dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne posiadają świetna aparaturę (sprzęt do prześwietleń).

Korekta dentystyczna

Jakie korzyści można odnieść decydując się na implanty?

Implanty to zaawansowane technologicznie, sztuczne korzenie zębów. Jest to także najlepsza podstawa dl a koron, mostów czy protez zębowych. Przede wszystkim decydując się na wszczepienie implantów chronisz swoje zęby, które nie wymagają dodatkowego szlifowania. Implanty powodują także, że zęby są stabilne, a więc kości żuchwy nie ulegają osłabieniu.

Z punktu widzenia estetycznego, implanty wpływają na bardziej atrakcyjny wygląd twarzy sprawiając, że mięśnie twarzy nie zapadają się w charakterystyczny dla osób z bezzębiem sposób. Dzięki zębom na implantach poprawia się również jakość spożywania posiłków, które są lepiej „przegryzane” i poprzez to lepiej trawione. Bez wątpienia implanty dodają pewności siebie i odwagi.

Wbrew powszechnym opiniom implanty są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, często nie droższym od konwencjonalnych zabiegów stomatologicznych. Decydując się na implanty ma się gwarancję, że nie ucierpią zęby sąsiadujące, a wydatki związane z wymianami protezy przestają rujnować budżet co kilka lat. Stąd implanty zaliczane są do najzdrowszych i najbardziej opłacalnych metod rekonstrukcji zębów.

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.