Jak odzyskać dziewczynę po rozstaniu?

Kobieta i mężczyzna idący tunelem

Stało się – Twój długoletni związek się rozpadł. Zawsze wydawało Ci się, że to już miłość do grobowej deski, że spotkałeś tą jedną, jedyną i na całe życie, a ona po prostu Cię zostawiła. Może jednak jeszcze nie wszystko stracone? W jaki sposób odbudować łączącą Was więź? Podpowiadamy, jak odzyskać dziewczynę po rozstaniu.

Zachodzisz w głowę, co zrobiłeś nie tak, analizujesz co przyczyniło się do tego, że Wasz związek się rozpadł. Bez niej Twoje życie to nie to samo, wciąż o niej myślisz, tęsknisz i jedyne czego pragniesz, to, by do Ciebie wróciła. Czy jest taka możliwość? Co zrobić?

Przekonaj się czy twoje uczucia są prawdziwe

W chwili, gdy Twój związek się rozpadł, poczułeś, że Twoje życie nie ma dalszego sensu. Choć początkowo wydawało Ci się, że życie singla wcale nie będzie takie złe, bo w końcu wyjdziesz na piwo z kumplami i w spokoju obejrzysz mecz, to tak naprawdę marzysz o tym, by odbudować łączącą was więź. Zdajesz sobie sprawę, że może nie zawsze byłeś w porządku wobec niej, ale chcesz to zmienić, ba, jesteś z stanie zrobić dosłownie wszystko, by znowu do Ciebie wróciła.

Daj sobie jednak trochę czasu i zastanów się, czy to, co czujesz do swojej byłej dziewczyny to prawdziwa miłość, czy jedynie przywiązanie i czy nie kieruje Tobą wyłącznie lęk przed samotnością. Jeśli jesteś już pewien swoich uczuć, możesz spróbować odzyskać Twoją ukochaną. Musisz jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Daj sobie i jej trochę czasu

Daj swojej byłej trochę czasu, żeby mogła nabrać dystansu do całej sytuacji. Nie dręcz jej smsami, telefonami, gdyż stalking na pewno nie pomoże, a jedynie sprawi, że dziewczyna jeszcze bardziej zrazi się do Ciebie. Nie aranżuj też „przypadkowych” spotkań, pozwól, by Twoja eks mogła za Tobą zatęsknić i uświadomić sobie, że życie w pojedynkę wcale nie jest takie fajne i że też nie jesteś jej obojętny. Niech to będzie również czas refleksji dla Ciebie – zastanów się, co zrobiłeś nie tak i co w główniej mierze przyczyniło się do rozpadu Waszego związku.

Panuj nad emocjami

Gdy już dojdzie do pierwszego spotkania po waszym rozstaniu, postaraj się nie okazywać emocji. To z pewnością bardzo trudne, bo najchętniej byś się do niej przytulił i powiedział, jaka jest dla Ciebie ważna, ale w ten sposób tylko pogorszysz sytuację. Traktuj ją więc jak zwykłą koleżankę, gdy pierwsza wyśle Ci smsa, odpisz jej po kilku godzinach, spraw, by to ona musiała Cię zdobywać. Zachowując się w ten sposób sprawisz, że to kobiecie będzie bardziej zależało na odbudowaniu tego, co Was łączyło.

Rozmowa jest bardzo ważna

Jeśli już dojdzie do rozmowy na temat waszej obecnej sytuacji, pokaż jej, że się zmieniłeś i nie będziesz powielał tych samych błędów. Zraniona kobieta nie potrafi tak od razu wybaczać i jest pamiętliwa, dlatego musisz bardzo uważać na swoje gesty i słowa.

Jeżeli coś przeszkadzało jej w Twoim zachowaniu, koniecznie musisz się tego wystrzegać. Niech Twoje zapewnienia o cudownej przemianie nie będą jedynie pustymi słowami. Zamiast więc „łapać ją” na czułe i piękne słówka, pokaż jej, że naprawdę się zmieniłeś, bo dla niej ważniejsze są czyny niż składanie pustych obietnic>.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.