Jak ozdobić balkon na jesień?

balkon

Balkon to wbrew pozorom nie kłopot, lecz niesamowita okazja do aranżacji przestrzeni w oryginalny sposób. Każda pora roku dostarcza nam tutaj nowych inspiracji i pomysłów na wyjątkowe dekoracje. Warto jest się nieco wysilić i ozdobić swój balkon niesamowitymi i przyjemnymi dla oka dekoracjami.

Szary nudny balkon? Nie dla nas!

Przyznajmy szczerze… większość Polaków ozdabia swoje balkony jedynie sznurami z mokrym praniem. To trochę smutne, bo chyba warto pośród pulsującego życiem miasta, stworzyć swoją małą i pełną roślin oazę, która aż będzie zachęcała nas do uspokojenia się i nie poddawania się wszechobecnemu pośpiechowi. To zdecydowanie doskonały pomysł na to, by nasze szare, nudne i mało przyjemnie balkony nabrały kolorów i życia.

Kwiaty na balkonie

Co prawda wraz z nadejściem jesieni, większość kwiatów balkonowych trzeba usunąć. Nie oznacza to jednak, że nasz balkon musi świecić pustkami. Wbrew pozorom, jesień nie jest także ponurym czasem, w którym musimy zapomnieć o pełnych koloru i barwnych roślinach. By się o tym przekonać wystarczy choćby spojrzeć na spadające liście z drzew. Żółć, pomarańcz, czerwień i brąz w takim wydaniu potrafią być naprawdę zachwycające. W naszym artykule podsuniemy Wam dzisiaj kilka dobrych porad, dzięki którym z łatwością odmienicie Wasze wielkomiejskie balkony.

Nos na wrzos

Prym jesienią wiodą głównie piękne i niezwykle intensywne w swej barwie wrzosy. Bez problemu zakupimy je w każdym sklepie. Dostępne są one w wersji białej, fioletowej oraz bordowej.

Warto wiedzieć, że nie musimy się ograniczać jedynie do wrzosów w wydaniu doniczkowym. Ich ciekawszą formą mogą być wianki, które łatwo upleść układając gałązki w długie pasmo i oplatając je drucikiem. Taki wianek zawsze możemy również ozdobić pękiem piór lub nici. Na samym końcu zaś zawieszamy go na sznurku.

Chryzantemy złociste

Chociaż wielu osobom moją się kojarzyć z typowo cmentarnymi kwiatkami, to warto nie ulegać stereotypom. Chryzantemy bowiem świetnie sprawdzą się na balkonie. Dostaniemy je w wielu kolorach: od bordowego aż po żółty.

A może coś nietypowego?

Dla miłośników niestandardowych rozwiązań, również mamy całkiem ciekawą propozycję. Może skusicie się na astry? Mogą one rosnąć w doniczkach albo być wsadzone do ziemi. Interesującą rośliną może być dla Was również jeżówka purpurowa. Kwitnie ona od kwietnia do października i co najważniejsze jest byliną zimującą, a to oznacza że dzięki jej odpowiedniemu zabezpieczeniu, na wiosnę znowu możemy cieszyć się pięknymi kwiatami.

Dynie nie tylko na Halloween!

Straszne i rozświetlone od środka pomarańczowe dynie, mogą być świetną ozdobą nie tylko podczas corocznego święta duchów, demonów, zombie i wampirów. Dynie ozdobne stanowią już dekorację same w sobie. Z tych zwykłych możemy jednak wyczarować wazony lub donice, które również będą przyciągały oko naszych gości.

Chochołowa kołderka

Warto pamiętać o roślinach zimozielonych, które pozostają na naszym balkonie przez cały rok. Aby nie zmarzły zawsze możemy je okryć słomianymi matami. Nie są one niestety zbyt atrakcyjne, ale zawsze warto uruchomić naszą wyobraźnię i spróbować je urozmaicić chociażby koralami z jarzębiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.