Jak skutecznie leczyć przeziębienie w domu?

leczenie przeziębienia

Przeziębienie może być niegroźne, ale może przeistoczyć się też w poważną chorobę. Aby więc tego uniknąć to należy zareagować już w momencie pojawienia się pierwszych objawów przeziębienia. Jak zatem leczyć przeziębienie w domu bez użycia środków farmakologicznych?

Gdy doznajesz pierwszych objawów przeziębienia to okazuje się, że nie trzeba iść do apteki, bo leki mogą znajdować się w zasięgu ręki.

Jak leczyć ból gardła

Ból gardła jest jednym z pierwszych symptomów przeziębienia. Nie trzeba rozwodzić się na temat tego że ból gardła przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Istnieje jednak kilka naturalnych metod które w prosty i skuteczny sposób pozwolą usunąć ten problem.

Recepta 1 – płukanie gardła roztworem soli i wody w proporcji 1:10, 3x dziennie między posiłkami.

Recepta 2 – płukanie gardła roztworem wody i wody utlenionej. 1 łyżeczka wody utlenionej na filiżankę letniej przegotowanej wody źródlanej, 3xdziennie między posiłkami.

Recepta 3 – napar z szałwii – ma działanie przeciwbakteryjne i odkażające, UWAGA napój musi być letni, ponieważ gorący zwiększa ukrwienie co prowadzi do pogłębiania się infekcji.

Takie zabiegi mają działanie łagodzące, silnie odkażające i przeciwbólowe.

Napar ziołowy

Uciążliwy kaszel – co z nim?

Kaszel sam w sobie potrafi być bardzo męczący, zwłaszcza w nocy. Kilka skutecznych receptur stosowanych od dawna pomoże wyeliminować ten problem.

Recepta 1 – napar z lukrecji i prawoślazu – 2 x dziennie rano i wieczorem. Połączenie tych dwóch ziół działa wykrztuśnie i przeciwzapalnie.

Recepta 2 – syrop z buraków, czosnku i cebuli – 2 x dziennie po jednej łyżeczce. UWAGA! Ze względu na wysoką energetyczność buraków syrop należy odstawić przynajmniej na dobę.

Recepta 3 – masaż rozgrzewającym olejkiem kamforowym, lub spirytusem nagietkowym. Najlepiej aby został wykonany wieczorem tuż przed spaniem, wówczas organizm się rozgrzeje.

Olejek do masażu i ręcznik

Jak poradzić sobie z katarem?

Przekrwiony nos, utrudnione oddychanie, a nawet mówienie… słowem nic przyjemnego. Bez użycia środków farmakologicznych można przynieść sobie znaczną ulgę, jeśli zastosujemy kilka do kilku zaleceń.

Recepta 1 – 2x dziennie inhalacja rumiankowa lub na bazie olejku miętowego lub eukaliptusowego. 10 kropli na ok. 1 litr wody.

Recepta 2 – 2x dziennie po jednej łyżeczce świeżego startego chrzanu. Już po niedługim stosowaniu poprawia się oddychanie. Jest to naturalna antybiotykoterapia.

Co na dreszcze i gorączkę?

Jest to kolejny etap przeziębienia i jeśli ten problem zostanie zbagatelizowany to skutki mogą być katastrofalne.

Recepta 1 – herbata z lipy i owocu maliny – 3x dziennie. Działa rozgrzewająco niczym aspiryna.

Recepta 2 – w przypadku wysokiej gorączki należy zastosować okłady z zimnej wody na czoło i kark. UWAGA! Temperatura wody musi być tylko kilka stopni niższa od temperatury ciała.

Najlepiej zapobiegać niż leczyć

Powyższe receptury leczą objawy. Aby jednak efekty leczenia były zadowalające to bardzo ważna jest regularność w stosowaniu. Bakterie i wirusy są obecne przez cały rok, więc niezwykle ważna jest również profilaktyka w postaci przyjmowania niezbędnych dla organizmu witamin i mikroelementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.