Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Jak wybielić zęby

Nie znam osoby, która nie chciałaby mieć idealnie białych zębów, takich jakie codziennie widzimy u amerykańskich aktorek. Nie wiemy jednak, że one mają tzw. licówki, a my możemy pochwalić się naturalnymi, zdrowymi zębami. Będą wyglądały jeszcze lepiej, kiedy będą jaśniejsze. Jak wybielić zęby bez wizyty u specjalisty?

Odpowiednia higiena jamy ustnej

To podstawa, chociaż wielu o niej zapomina lub niewłaściwie dba o zęby. Po pierwsze, szczoteczka. Nie może być ani za miękka, ani za twarda. Najlepszą opcją będzie średnia (medium). Należy pamiętać, że myć trzeba nie tylko zęby, ale też język, na którym gromadzą się miliony bakterii i policzki. Myśląc o dobrej higienie jamy ustnej trzeba też mieć na względzie nitkowanie i płukanie środkami dentystycznymi. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że właściwie dbamy o kondycję naszych zębów.

Niezwykłe właściwości owoców

Pewnie was to zaskoczy, ale są pewne owoce, które potrafią wybielać. Truskawki mają właściwości zarówno wybielające, jak i czyszczące. Najlepiej zrobić z kilku „papkę” i używać jej jak pasty do zębów. Poza rozjaśnieniem, truskawki usuwają jeszcze kamień nazębny. Również pomarańcze mają podobne działanie. Wystarczy codziennie nacierać zęby skórką od wewnętrznej strony. Efekt murowany! Podobnie cytryny. Mycie zębów świeżo wyciśniętym sokiem też jest dobrym sposobem na wybielenie zębów.

Jedz to, co usuwa osad

Zadbajmy o produkty, które naturalnie usuną osad z naszych zębów. On również przyczynia się do tego, że nasze uzębienie staje się ciemniejsze. Dobre są tutaj chrupiące przekąski, oczywiście nie licząc chipsów. One akurat na nic nie pomagają, wręcz przeciwnie. Świetne do czyszczenia zębów są orzechy, ale też warzywa, takie jak marchewka, ogórek, sałata, seler. Ale też jabłka, które są w większości reklam produktów do mycia zębów. Zalecane jest jedzenie takiej żywności zaraz po posiłku. Wzmagają one wydzielanie śliny, a więc działają jak naturalna szczoteczka. To przydatna wskazówka kiedy nie mamy możliwości umycia zębów.

Zadbaj o cerę

Może to kontrowersyjna porada i właściwie działająca na krótką metę, ale kiedy inne sposoby zawodzą, warto z tego skorzystać. “Wybielić zęby” można też optycznie. Kiedy się opalimy, nasza skóra będzie miała ciemniejszy odcień, a zęby natychmiast staną się jaśniejsze. Można jeszcze zastosować pewien kosmetyczny trik, ale zalecany jest tylko kobietom. Nic tak nie poprawi wyglądu zębów jak klasyczna czerwona szminka. Jeśli ktoś wybitnie nie lubi tego koloru dobre będą jeszcze takie odcienie jak: fuksja, blady róż czy bubble gum pink. Niestety, nie jest to długotrwała metoda i daje tylko złudzenie jaśniejszych zębów. Jeśli chcemy je wybielić skutecznie, najlepiej będzie wybrać się do specjalisty.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.