Jak wyprostować włosy bez prostownicy? 5 sposobów na proste włosy

długie włosy

We fryzjerstwie coraz częściej stosuje się naturalne metody upiększania i pielęgnacji włosów. Unika się m.in. prostowania włosów prostownicą lub suszenia suszarką z gorącym nawiewem. Wynika to z faktu, że po niedługim czasie można zauważyć negatywne skutki takiego działania, np. zniszczenie poszczególnych warstw włosa. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są sposoby na wyprostowanie włosów bez prostownicy.

4 domowe sposoby na proste włosy bez prostownicy

Jeżeli szukasz sposobów na proste włosy bez prostownicy, warto skorzystać z metod sprzed lat. Może wydawać się to nieodpowiedzialne, ponieważ świat poszedł do przodu, więc co nowego mogą powiedzieć nam o tym nasze babcie. Jednak należy pamiętać, że właśnie one musiały sobie kiedyś radzić bez prostownic i suszarek z regulowanym nawiewem.

1. Prostowanie włosów maseczką z jajek

Pierwsza naturalna receptura na prostowanie włosów jest bardzo łatwa w uzyskaniu. Wystarczy pomieszać ze sobą jedno jajko oraz dwie szklanki mleka. Po przygotowaniu mikstury nałożyć ją na włosy, od nasady po same końce. Następnie delikatnie położyć na głowę ręcznik i odczekać około 10 minut. Po tym czasie umyć dokładnie głowę.

2. Prostowanie włosów bez prostownicy za pomocą miodu

Drugą podobną mieszanką prostującą włosy bez prostownicy jest specjał z miodem. Wystarczy wymieszać szklankę mleka z łyżką miodu, a następnie wykonać czynności ze sposobu pierwszego. Jedyną różnicą jest to, że dobrze jest przytrzymać miksturę na głowie trochę dłużej niż w przypadku pierwszej. Można ją zmyć dopiero po godzinie, aby efekt był mocniejszy. Włosy po wszystkim powinny być proste i błyszczące.

3. Metoda na prostowanie włosów kisielem

Kolejnym sposobem na proste włosy bez prostownicy jest dość nietypowy, ponieważ polega na nałożeniu na włosy kisielu. Może to być dla wielu zaskoczenie, ale ma on podobne działanie jak silikony do włosów. Maski z kisielu sprawdzą się do stylizacji i wygładzenia pasm. Wystarczy wymieszać proszek z trzema litrami wody, a potem namoczyć włosy powstałą substancją. Już po kilka minutach można spłukać mieszankę.

4. Maska aloesowa zamiast prostownicy

U nieufnych osób, które wolą metody z wykorzystaniem produktów popularnych w drogeriach, może się sprawdzić maska z żelu aloesowego. Przez to, że aloes ma w sobie aż 75 składników odżywczych, jest w stanie pomóc twoim włosom na różne sposoby. Zawiera enzymy, które mogą sprawić, że twoje włosy będą gładkie i miękkie. Wystarczy uciąć kilka kawałków aloesu, zmielić go blenderem oraz rozcieńczyć z wodą. Następnie nałożyć na 30 minut na włosy i po tym czasie zmyć.

Profesjonalna metoda na proste włosy bez prostownicy

W salonach fryzjerskich pojawia się coraz więcej możliwości, by wyprostować włosy na dłuższy czas. Może być to np. keratynowe prostowanie włosów. Warto przemyśleć to rozwiązanie, ponieważ włosy mogą być gładkie nawet przez kilka tygodniu. Dzięki temu mają czas na regenerację, ponieważ nie są niszczone gorącą prostownicą.

Istnieje wiele naturalnych sposobów na prostowanie włosów bez użycia prostownicy. Wypróbuj je, aby przekonać się, czy rzeczywiście działają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.