Jaki powinien być dobry chirurg plastyczny?

Dobry chirurg plastyczny

Większość Polaków, kiedy już musi wybrać się do lekarza jakiejkolwiek specjalności, najpierw przeszukuje Internet. Opinie innych pacjentów, życiorys lekarza, działalność naukowa, miejsce pracy…

Głównie te czynniki są decydujące, jeżeli chodzi o wybór najlepszego specjalisty. Tak samo jest w przypadku chirurga plastycznego. Kiedy decydujemy się np. na korektę nosa, poza tymi czynnikami często też sięgamy po zdjęcia przed i po operacji, żeby zobaczyć efekty pracy lekarza. Na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy szukamy chirurga plastycznego?

Poznaj opinie innych pacjentów

Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji są nasi znajomi, którzy już kiedyś korzystali z usług takiego lekarza. Kiedy przyjaciółka mówi, że warto pójść do dobrego chirurga plastycznego, to posłuchaj jej, bo to na pewno już sprawdzona informacja. Na forach mogą pojawiać się różne opinie, nie zawsze są zgodne z prawdą. Zawsze lepiej jest sprawdzić kompetencje lekarza w kilku źródłach.

zobacz także:  Najlepsze produkty bogate w żelazo

Sprawdź stronę internetową

Każda szanująca się klinika chirurgii plastycznej posiada swoją stronę internetową. Może to być spora baza wiedzy na temat wykonywanych usług, jak i samego lekarza. Na takiej stronie powinny być noty o personelu, omówione wyposażenie, zabiegi chirurgii plastycznej, kontakt z placówką. Ważne są też zdjęcia, które namacalnie przedstawiają jak dana osoba wyglądała przed zastosowanym zabiegiem, a jak prezentowała się tuż po.

Zobacz, jakie kompetencje ma lekarz

Kiedy już wyłonimy kilka nazwisk potencjalnych kandydatów dobrze jest sprawdzić dokładnie jakie mają wykształcenie, czy nadal się rozwijają, biorą udział w sympozjach, uczestniczą w pracach badawczych itp. Jeśli lekarz stale poszerza swoją wiedzę to znaczy, że wie wszystko na temat nowoczesnych metod leczenia, wie jakie produkty najlepiej stosować, wie jakich sprzętów używać podczas operacji.

zobacz także:  Jaką pić herbatę?

Umów się na konsultacje

Warto umówić się z kilkoma chirurgami na rozmowę i zobaczyć jakie mają podejście do pacjenta i do operacji. Często tak bywa, że dany chirurg w czymś się specjalizuje, np. lepiej robi korektę nosa, a w korekcie uszu nie czuje się dobrze. Warto dopytać lekarza, w jakim zabiegu jest najlepszy i metodą odrzucania dojść do tego, który w naszym przypadku będzie kandydatem idealnym.

Zwróć uwagę na koszt i termin operacji

Dobrze przeprowadzona operacja plastyczna musi kosztować. Nie ma co szukać chirurga, który zrobi to po kosztach. Tanio nie znaczy dobrze. Warto też zwrócić uwagę na terminy oczekiwania na wizytę i operację. Jeśli chirurg plastyczny ciągle ma jakiegoś klienta i ciężko się do niego umówić to znaczy, że musi być dobry w tym co robi i lepiej się nie spieszyć, a umówić do kogoś, kto faktycznie zna się na danej specjalizacji kompleksowo. W końcu chodzi tutaj o nasz wygląd, ale też o zdrowie, które ma się jedno, a mówimy przecież o poważnej operacji, dlatego wszystko musi być przemyślane od początku do końca.

zobacz także:  Apartament, schronisko, a może namiot?

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.