Meble drewniane – inwestycja na lata czy zbędny wydatek?

Jakość idąca w parze z ceną

Meble z prawdziwego drewna są sporym wydatkiem dla wielu gospodarstw domowych, dlatego w ostatnich latach stają się wręcz towarem luksusowym. Niepowtarzalność wzorów i kunszt stolarski mogą tworzyć niepowtarzalne dzieła. Traktowanie mebli jako inwestycji nie zawsze sprawdza się na dłuższą metę.

Drewno gwarantem jakości

Odpowiednio pielęgnowane meble z litego drewna (możesz zobaczyć je na www.homebook.pl/meble-z-drewna), są w stanie przez lata wyglądać jak nowe, w stanie nienaruszonym. Z biegiem lat wymagają one jednak coraz bardziej specjalistycznej pielęgnacji, by utrzymywały swój blask i nawilżenie. Są też środki chemiczne, które pomagają nam zadbać o kondycję mebli.

Najważniejsze jest by świadomie dobierać środki konserwujące do odpowiedniego typu drewno oraz pamiętać o tym, że nie lubi wody. Należy unikać kontaktu z płynami na tyle, na ile to możliwe. W razie rozlania się napoju, trzeba szybko zetrzeć wodę z powierzchni drewna, by uniknąć nieestetycznych przebarwień.

stół drewniany

Uniwersalne, zdrowe, niepowtarzalne

Drewno pasuje to każdego typu wnętrza. Eleganckie kombinacje pasują do nawet najbardziej nowoczesnych wystrojów. Tego typu meble wpasowują się również w rodzinny klimat domu, czy naszego mieszkania – tworzą atmosferę domowego ogniska. Ich trwałość staje się ogromną zaletą w pokojach najmłodszych pociech.

Warto dodać, że drewno jest też najzdrowszym z dostępnych surowców, które nie powoduje alergii i nie zawiera szkodliwych substancji. Jest więc produktem naturalnym, który często można też nazwać mianem ekologicznego. Najważniejszą zaletą drewna jest jego niepowtarzalność – wzory słojów są tworzone przez naturę w długich procesach. Żaden z nich nie jest identyczny, a najlepsi stolarze potrafią wydobyć z niego piękno i podkreślić jego indywidualność.

Łóżko drewniane

Cena oraz ich długowieczność

Koszt zakupienia mebli drewnianych jest często ceną zaporową dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na luksus posiadania mebli najwyższej jakości. Wielu jednak nie zwraca uwagi na ich niezawodność i niezniszczalność.

Młodzi ludzie nie zawsze są rządni zmian i nowości, w związku z tym nie zwracają uwagi na jakość wykonania mebli sklejkowych z popularnych sklepów meblowych. W momencie, gdy tanie wyposażenie wnętrz ulegnie zniszczeniu, dużo łatwiej jest je wyrzucić i zmienić wystrój domu dużo niższym kosztem na nowszy, świeższy i bardziej współczesny design.

Stół kuchenny drewniany

Meble drewniane mają swoją wagę

W parze z ich jakością idzie też masa. Meble drewniane są bardzo ciężkie, dlatego wszelkie przemeblowania i zmiany układu mieszkań są bardzo utrudnione i wymagają dużego nakładu pracy. Oprócz opróżnienia mebli, w grę wchodzi przeniesienie ich wraz z kilkoma rękami do pomocy. Sami niestety nie jesteśmy w stanie ruszyć dużej szafy, czy komody na więcej niż 1 centymetr. Jest to zatem rozwiązanie nie dla osób żyjących w pojedynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.