Odchudzanie zieloną kawą – hit czy kit ?

odchudzanie zieloną kawą

Co to właściwie jest ? Czy to kolejny cud w walce z nadwagą, czy wręcz przeciwnie kolejny chwyt marketingowy? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie trzeba poznać kilka faktów.

Zielona kawa dla odchudzania i dla zdrowia?

Otóż zielona kawa nie zostaje poddana procesowi wypalania, w związku z tym jej smak i zapach jest inny od znanej nam od dawna kawy palonej. Zielona kawa posiada inny skład chemiczny, zawiera kwas chlorogenowy (CGK). W sieci wrze na temat cudownych właściwości tego produktu, mnóstwo specjalistów i pseudo-specjalistów wypowiada się na temat cudownego działania, ale czy faktycznie odchudzanie zielona kawą działa?

zobacz także:  Najciekawsze hotele w Polsce – TOP 5

Nie można zaprzeczyć że zielona kawa jest zdecydowanie zdrowsza od czarnej. Chodzi o to, że kwas chlorogenowy obniża wchłanialność cukrów, w związku z tym podwyższa się wrażliwość na insulinę. Te dwa zachodzące w organizmie procesy powodują przyspieszenie procesu odchudzania.

Nie ulega więc wątpliwości, że zielona kawa pomaga w odchudzaniu, jednak czy faktycznie jest tak cudownym cudowny specyfikiem?

Czy na pewno zielona kawa jest tak dobra?

Każdy z nas spotkał się z hasłami typu „kilogram w tydzień” lub „magiczny sposób na zrzucenie wagi dla każdego typu budowy ciała”. Zielona kawa tak samo jak czarna posiada kofeinę, która siłą rzeczy wspomaga odchudzanie, więc wniosek jest prosty – po co przepłacać. Cena jest zbyt wysoka w stosunku do efektu. Najtańsza 18-dniowa kuracja kosztuje ok 40 zł, dłuższa „terapia”to koszt ok. 300 zł. Dla większości – to zdecydowanie za dużo.

zobacz także:  Najlepsze produkty bogate w żelazo

Doktor Oz wynalazca „cudownego leku” przekonuje nas o cudownych właściwościach zielonej kawy, jednak nie przedstawia na to konkretnych i rzetelnych badań. Jego dorobek jest ciągle poddawany w wątpliwość przez grono farmaceutów i dietetyków, przede wszystkim dlatego, że nikt z przeprowadzających owe eksperymenty nie jest pracownikiem jakiejkolwiek placówki medycznej i nikt nigdy i nigdzie nie przeprowadzał i nie publikował autorskich prac dotyczących walki z nadwagą i otyłością.

Odchudzać się z zieloną kawą?

Po pierwsze napój nie pachnie kawą, po drugie smakuje jak zielona herbata, po trzecie ziarenka są bardzo twarde, więc do zmielenia jej potrzebny jest młynek dobrej jakości, po czwarte i najważniejsze – brak utraty wagi w tydzień.

zobacz także:  Słońce i woda, czyli niekonwencjonalne sposoby wytwarzania energii

Wniosek nasuwa się sam – bez odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń nie jest możliwe zrzucenie wagi w tydzień – jak to mówią reklamy. Zdecydowanie nie jest to magiczny sposób na utratę wagi. W ocenie wielu osób jest to dobry marketing, który żeruje na ludziach chwytających się ostatniej deski ratunku. Wystarczy poczytać opinie na temat działania tego produktu, a dowiemy się, że nie ma to nic wspólnego z cudem.

Przerażające i najgorsze jest to że nie mając odpowiedniej wiedzy ufamy tym, którzy chcą na tym zarobić. Nie dajmy się zatem nabrać na piękne slogany reklamowe, sprawdzajmy produkty czytajmy, pytajmy, analizujmy. Za to się nie płaci, a można bardzo wiele zyskać.

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.