Pomysły dla łazienki – na jaki styl się zdecydować?

Łazienka

Świat aranżacji wnętrz składa się na wiele wspaniałych pomysłów, czekających tylko na to, aby wcielić je w życie. Nie inaczej jest i z urządzaniem łazienki, przy której możemy użyć swojej nieokiełznanej wyobraźni, okrasić ją garścią inspiracji, zaczerpniętych z różnych źródeł i stworzyć tym samym niepowtarzalne wnętrze, które zachwyci i pobudzi zmysły. Zanim jednak puścimy wodze fantazji, warto zdecydować się na konkretny styl, który wyznaczy nam ścieżkę, jaką należy pójść i pomoże w przygotowaniach.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością wnętrz i siłą, tkwiącą w niestandardowych modernistycznych dodatkach. Przeglądając pomysły dla łazienki na portalu Homebook.pl, widać doskonale, że nowoczesność nierzadko idzie w parze z minimalizmem, który podkreśla jej wysublimowany charakter i nadaje jej klimat pomieszczeń rodem z przyszłości. Wnętrza urządzane w tym stylu są zazwyczaj jasne – białe lub szare. Odznaczają się oryginalnością form i kształtów i dużym uporządkowaniem.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Styl glamour

Glamour to w tłumaczeniu na język polski splendor, prestiż, atrakcyjność. Wnętrza utrzymane w tym stylu odznacza zatem niezwykle luksusowy wygląd, ekskluzywne dodatki, połączenie nowoczesności z najmodniejszymi i najbardziej wysublimowanymi trendami. Ujrzymy w nich awangardowe i odważne połączenia kolorystyczne, mocne barwy takie jak purpura, fiolet czy róż, połysk, blask i przepych. Nierzadko przypominają pomieszczenia rodem z najpiękniejszych pałaców, a w tych najbardziej luksusowych znaleźć można kryształowe żyrandole, kosztowne obrazy i grafiki najbardziej znanych artystów.

Łazienka w stylu glamour

Styl rustykalny

Łazienka urządzona w stylu rustykalnym przypomina nieco powrót do przeszłości, do domów naszych prababć. Odnajdziemy tam duże, stojące wolno wanny na dekoracyjnych nóżkach, drewniane, lekko podniszczone podłogi, meble w stylu vintage, firanki i zasłonki w oknach oraz wszelkie rozwiązania, wiążące się nierozerwalnie z wiejskimi wnętrzami, w nieco jednak odrestaurowanym stylu. Tego typu łazienka stanowić będzie miejsce bardzo klimatyczne, wręcz romantyczne. Pomimo całej swej chropowatości i postarzających detali, jest nierzadko niezwykle kobieca i delikatna.

Łazienka w stylu rustykalnym

Styl art deco

Styl art deco odnosi się, jak sama nazwa wskazuje, do aranżacji bardzo artystycznych, w których zauważyć można dbałość o nietypowe i niecodzienne szczegóły. Pomieszczenia w ten sposób urządzane są nowoczesne i awangardowe zarazem, nierzadko zadziwiają konstrukcją oraz formą, prezentując niezwykle nowatorskie rozwiązania. Interesująca grafika, niestandardowa tapeta, dziwne krzesło, ekstrawaganckie kurki, specyficzne oświetlenie, czy też wymyślne ułożenie kafelek to zaledwie niektóre z wielu przykładów, obrazujących art deco. W tego typu aranżacjach często wykorzystywane jest połączenie czerni z bielą. Nierzadko pojawia się tu również czerwień lub inny mocny kolorystyczny akcent.

Łazienka w stylu art deco

Jak więc można zauważyć stylów i pomysłów na urządzenie łazienki jest bardzo wiele, jest więc i w czym wybierać, a najlepiej wybierać zgodnie z własnym gustem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.