Remont łazienki. Poznaj 6 wskazówek jej aranżacji

Nowoczesna łazienka

Przerabianie łazienki to jeden z najtrudniejszych etapów każdego remontu. Potrzeba siły, wytrwałości i dokładności. Nie można sobie pozwolić na fuszerkę gdyż łazienka stanowi jeden z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. W poniższym artykule przedstawiamy 5 propozycji na ciekawy wystrój łazienki.

1. Płytki

Zacznijmy od tego, co nurtuje wszystkie Panie. Tak naprawdę to kolor płytek jest najmniej istotny. Łazienka nawet w całości wykończona na biało przy kontrastujących elementach i odpowiednim wyposażeniu może być bardzo efektowna. Najważniejsze jest rodzaj płytek. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy glazur, płytek ceramicznych, gresowych czy terakoty.

Oczywiście kolory powinny być dobrane z rozmysłem. Nie mogą być zbyt ciemne aby nie przytłaczały, w końcu łazienka to miejsce w którym chcemy się odprężyć biorąc ciepła kąpiel po ciężkim dniu. Zbyt ciężkie odcienie temu nie sprzyjają. Jak dobrać kolory i sprawić, by aranżacja łazienki była udana radzi homebook.pl, są tam nie tylko porady, ale i inspiracje, z których można do woli korzystać.

zobacz także:  Najciekawsze hotele w Polsce – TOP 5

elegancka lazienka

2. Prysznic i wanna

Decydując się na remont łazienki powinniśmy też zastanowić się, co by nam w tej kwestii bardziej odpowiadało. Kabina prysznicowa jest najczęściej wybieraną opcją gdyż zajmuje mniej miejsca. Powininna znajdować się w rogu. Jeśli zależy nam na tym, aby prysznic zajmował jeszcze mniej miejsca wówczas możemy zrezygnować z brodzika i postawić na kratkę odpływową. Również wanna nie powinna być za duża i znajdować się w rogu łazienki w tym wypadku najlepiej sprawdzają się wanny narożne.

3. Urządzenia sanitarne

Najnowszym trendem w wyposażeniu łazienek jest sedes podwieszany. Ma on walory nie tylko estetyczne ale i praktyczne. Przy sedesie stojącym widać wszystkie rury odpływowe, co nie wygląda najlepiej. Sedes podwieszany dużo łatwiej utrzymać w czystości. Są świetnym rozwiązaniem dla małych łazienek. Jednak przy ich wyborze trzeba być niezwykle ostrożnym. Miejsce, w którym ma się znaleźć musi być dokładnie wymierzone, nie kupujemy go na chybił trafił.

lazienka z podwieszanym sedesem

4. Miejsce na pralkę

Jest to kolejny element łazienki który często zajmuje cenną przestrzeń. Do tego dochodzą także środki piorące oraz kosz na brudne rzeczy. Wystawione widoku nie wyglądają estetycznie dlatego warto pomyśleć o zagospodarowaniu miejsca, w którym będzie można je ukryć.

zobacz także:  Jak poderwać starszego faceta czyli w poszukiwaniu dojrzałego uczucia

Bardzo pomysłową rzeczą będzie wstawienie specjalnych szafek która pomieści pralkę, kosze na ubrania oraz środki piorące. Bardzo łatwo poprowadzimy przez nie wszelkie rury i odpływy, co dodatkowo zwiększa poczucie estetyki gdyż znikają z pola widzenia wszystkie psujące widok kable i rury. Taki schowek może znajdować się gdziekolwiek, najczęściej pod blatem lub przy umywalce. W tym wypadku należy jednak pamiętać, że blat nie może dociskać pralki. Pralka może stanowić też jego przedłużenie.

Jeśli nie chcemy pralki chować najlepiej, żeby była umieszczona w rogu łazienki. Dlaczego to tak istotne? Z tego względu, że ważne jest aby środek łazienki był nie zagracony i abyśmy mogli się po niej swobodnie poruszać.

mlazienka ze szchowkiem na pralke

5. Grzejniki

W łazience na ogół dominują grzejniki drabinkowe. Jest to dosyć praktyczny wybór gdyż nie tylko otrzymujemy dodatkowe ciepło ale możemy powiesić na nich mokre ręczniki. Sklepy oferują szeroki wybór grzejników drabinkowych od najprostszych po najbardziej wyszukane modele. Można je dopasować do wybranego stylu.

zobacz także:  Odchudzanie zieloną kawą – hit czy kit ?

Pamiętajmy jednak, że nie mogą wisieć byle gdzie. Absolutnie nie wolno ich montować bezpośrednio przy umywalce, toalecie czy prysznicu. Dobrym rozwiązaniem w łazience jest również ogrzewanie podłogowe, szczególnie w okresie zimowym.

grzejnik drabinkowy

6. Oświetlenie</h2

Również w tym zakresie mamy duże pole do popisu. W zależności jaki lubimy klimat, możemy zafundować sobie ciekawe oświetlenie. Możemy zastosować standardowe oświetlenie w jednym miejscu na suficie ale kto powiedział, ze nie możemy być przy tym kreatywni. Przy podwieszanym suficie bardzo efektownie wyglądają lampki halogenowe.

Paniom odpowiada z kolei oświetlenie bezpośrednio przy lustrach. Najczęściej można kupić lustro z lampką ale o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest poprowadzenie lampek ledowych dookoła lustra, dzięki czemu nie rażą w oczy i dają przyjemny efekt.

klimatyczne-osietlenie-w-lazience-5-porad-na-remont-lazienki

2 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.