Remont mieszkania – od czego zacząć?

ładnie umeblowane mieszkanie

Jesteś w posiadaniu kluczy do swojego wymarzonego M? Gratulujemy! Teraz pozostała ci już tylko najtrudniejsza część. Urządzanie i remont. Ciężka, żmudna, przynosząca dużo frustracji i pochłaniająca ogromne ilości pieniędzy. Ale za to efekt końcowy będzie powalający! Chcesz wiedzieć jak wyremontować mieszkanie i nie zwariować? Przeczytaj nasz artykuł!

Od czego zacząć remont mieszkania? Oczywiście od projektu!

Bez tego ani rusz! Zanim zabierzesz się za remont musisz przeanalizować, czy twoje mieszkanie obecnie wygląda tak jak chcesz. To znaczy, czy wszystkie ściany stoją w tym miejscu, w którym chcesz, żeby stały. A może któraś z nich jest kompletnie niepotrzebna? Dobry projekt to podstawa każdego remontu, która bardzo ułatwia życie.

A uwierz nam, na pewno jego koszt będzie mniejszy, niż koszt dokonywania kolejnych poprawek w wyremontowanym już mieszkaniu. To czas również na określenie stylu w jakim chcesz zaprojektować swoje gniazdko. Określi to dalszy plan działania, dzięki niemu będziesz mógł określić czego konkretnie potrzebujesz.

pięknie urządzone mieszkanie

Najprzyjemniejsza część każdego remontu? Zakupy!

Nie będzie to oczywiście wizyta w sklepie z eleganckimi butami, ale może okazać się równie satysfakcjonująca. Wybierając odpowiedni kolor farby, meble czy dodatki także możesz miło spędzić czas. Ale zanim to nastąpi musisz przejść przez etap inny ważny etap, jakim jest wybór odpowiednich narzędzi, co już nie musi być tak satysfakcjonujące. Niestety, bez tego dalej nie ruszysz, więc musisz to jakoś przeboleć.

Pamiętaj, zanim wyruszysz do sklepu dokładnie określ czego ci potrzeba. Dzięki temu, unikniesz spędzenia w nim długich godzin, zakończonych wyjściem z pustymi rękami. Może też być wręcz przeciwnie i wrócisz do domu z torbami pełnymi niepotrzebnych rzeczy. Remont i tak pochłonie masę pieniędzy, więc nie warto ich wydawać na coś kompletnie zbędnego.

Wymiana instalacji. Pierwszy krok do perfekcyjnego wnętrza?

Kupiłeś mieszkanie i zabierasz się za generalny remont? Zacznij od instalacji! Niestety nie mamy dla Ciebie dobrych wiadomości. W większości przypadków są one stare i nie nadają się do niczego. Dlatego trzeba je wymienić. I najlepiej zrobić to, zanim podejmiesz jakiekolwiek inne działania. Wymiana instalacji wiąże się z kuciem ścian, więc zostawienie tego na sam koniec spowoduje, że będziesz musiał zaczynać cały remont od początku.

instalowanie kranu

Jaki powinien być twój następny ruch? Przygotowanie ścian i wymiana podłogi!

Zarówno podłoga jak i okładzina ścienna, czyli wszystkie wykładziny, czy boazerie powinny być na czas remontu usuwane. Uchroni to je przed ewentualnym zniszczeniem podczas prac. Jeśli jednak postanowisz je zachować, upewnij się, czy dobrze trzymają się ścian. Zadbaj również o odpowiednie ich zabezpieczenie.

Pomoże ci w tym folia, którą dostaniesz w każdym sklepie budowlanym. Kiedy już się z tym uporasz pozostanie ci najprzyjemniejsza część: malowanie ścian i meblowanie. Gotowe! Możesz cieszyć się ze swojego pięknego gniazdka. Warto chyba było trochę się przemęczyć, prawda?

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.