Sklepy z antykami i zabytkowymi meblami – TOP 5

Antyczna toaletka

Antyki zawsze budziły zainteresowanie – są wyjątkowe, niepowtarzalne oraz często przepełnione zagadkową historią. To także obiekty często wartościowe, nie tylko pod względem historycznym, które zawsze budziły zainteresowanie. Chcąc jednak zdecydować się na zakupienie antycznego wyposażenia do swojego domu, warto jest skorzystać z ofert renomowanych salonów z antykami.

Sklepy z antykami – jak szukać?

Wbrew pozorom salonów z antykami wcale w Polsce nie brakuje. Nasz rynek obfituje w tego typu miejsca, gdzie można zakupić najróżniejsze przedmioty, zarówno typową sztukę, jak obrazy czy rzeźby, a także sztukę bardziej użytkową choćby meble – szafy, komody, stoliki oraz kanapy. U nas w kraju takich salonów można wymienić sporo i taki sklep z antykami to m.in. popularny na Śląsku Antique Beauty (www.antiquebeauty.eu), a także wiele innych licencjonowanych sklepów, w których można zakupić sprawdzone i certyfikowane antyki. Jak szukać? Najlepiej zapoznać się z kilkoma największymi salonami.

Antique Beauty – salon z antykami

Jest to największy salon z antykami występujący na Śląsku, gdzie można znaleźć wiele kolekcjonerskich przedmiotów oraz mebli. Na rynku funkcjonuje już od ponad 20 lat, ponieważ powstał on w 1995 roku. Można tam zakupić starannie wyselekcjonowane przedmioty, jak meble, lampy czy malarstwo, których autentyczność jest sprawdzana przez specjalistów. Dodatkowo, w ofercie oprócz sprzedaży antyków istnieje również możliwość ich renowacji, a także wyceny oraz sprawdzenia autentyczności i ustalenia wieku przyniesionych przedmiotów. Sklep działa zarówno online, jak również posiada salon wystawowy w Katowicach. Każdy antyk jest poświadczony certyfikatem.

Wystawa antycznych mebli

Antik – meble, antyki, starocie

To sklep z antykami, który stacjonarnie znajduje się w miejscowości Cedry Wielkie koło Gdańska, ale także prowadzi sklep w formie online. Można tam znaleźć spory wybór mebli antycznych od sof i foteli, po skrzynie, stoliki, zegary, porcelanę i inne dodatki. Antyki można oglądać więc online i tą drogą zamawiać, albo osobiście przejechać się do salonu i obejrzeć. Na stronie można się poruszać przez menu, wybierając albo konkretną kategorię (mebli czy sztuki), albo poruszając się przez wybór antyków według stylu, w jakim powstały.

E-antyki – sklep z antykami online

Ten sklep z antykami działa tylko i wyłącznie w sieci, jednak posiada on również dwa magazyny, w których przechowuje się antyki będące dostępne dla klientów, chcących osobiście obejrzeć wybrany przez siebie przedmiot bądź mebel. Sklep ten ma dosyć szeroką ofertę, ponieważ można wyróżnić takie kategorie jak meble, zegary, malarstwo, biżuteria czy rzemiosło. Każdy z antyków posiada certyfikat, a także jest on opisany z podaniem dat powstania. Sklep ten funkcjonuje na rynku już dosyć długo, bo od 1998 roku.

Antyczek – antyki i starocie

To antykwariat, gdzie w ofercie można znaleźć wiele różnych antycznych przedmiotów. Oprócz strony internetowej, sklep ten posiada również salon stacjonarny. Na stronie natomiast można zapoznać się z szeroką ofertą mebli, porcelany, srebra, obrazów oraz innych przedmiotów, które są posegregowane według kategorii, a ich lista jest dosyć długa. To kolejny antykwariat, który na rynku Polskim funkcjonuje już od kilkunastu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wymagającej klienteli i daje możliwość zakupu wybranych antyków drogą online.

Antyki Art – design i kolekcjonerstwo

Ten sklep w antykami swoją główną siedzibę ma w Warszawie, z kolei w sieci można zapoznać się z jego ofertą oraz zamówić online dany przedmiot. Oprócz mebli można tam znaleźć srebra, porcelanę, malarstwo, biżuterię czy oświetlenie. Dodatkowo sklep w swojej ofercie posiada również możliwość renowacji mebli, a na stronie internetowej można również zapoznac się z artykułem będącym krótką notatką na temat historii sztuki i tego, czym się wyróżniały poszczególne style w danej epoce, co może być przydatne dla osób niezbyt obeznanych w tej tematyce.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.