Taśmy LED w wersji ekonomicznej – co to jest?

Taśmy ledowe

Na nowoczesne oświetlenia typu LED decyduje się już coraz więcej Polaków. Aranżacje z taśmami ledowymi są teraz elementem wystroju każdego z pomieszczeń, zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Dlaczego oświetlenie ledowe stało się tak popularne? Gdzie taśmy ledowe mogą zupełnie odmienić aranżację?

Co to są taśmy LED?

Taśmy ledowe na stałe weszły już do designerskiego oświetlenia pomieszczeń. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści projektujący nowoczesne aranżacje wnętrz, jak i osoby, które samodzielnie remontują jakieś pomieszczenie i zdecydowali się na takie rozwiązanie. Wybór takich taśm, które w ciekawy sposób odmienią aranżacje, jest ogromny. Ekonomiczne taśmy led wybierzemy np. na www.ledovo.pl/items/143-tasmy-led-ekonomiczne.html, gdzie jest najwięcej takich produktów. Największymi zaletami wykorzystania takich taśm w aranżacjach jest ich elastyczność, samoprzylepne podłoże, a także możliwość przecinania zwykłymi nożyczkami.

Dlaczego warto wybrać taśmę LED?

Od kilku lat mówi się o tym, żeby zamieniać tradycyjne żarówki na ledowe. Dlaczego? Opisywane nowoczesne rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo ekonomiczne. Po dłuższym czasie zauważymy, że mamy po prostu mniejsze rachunki za prąd, ponieważ ledy pobierają mniej energii. Takie oświetlenie jest też ekonomiczne, dzięki czemu po prostu dbamy o środowisko.

Kolejną zaletą takiego oświetlenia jest również jego długa żywotność. Gdy mamy w mieszkaniu tradycyjne żarówki, zawsze lepiej mieć jakieś zapasowe na wypadek, gdyby się spaliły. W przypadku ledów nie ma co się martwić, że dioda przestanie nagle świecić, ponieważ ledy charakteryzują się długą żywotnością i wytrzymałością na różnego rodzaju wstrząsy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru taśmy LED?

Na pewno nie można kierować się ceną. W przypadku wybierania dobrej taśmy najważniejsza jest jakość produktu. Już na samym początku trzeba zwrócić na parametry świetlne. Trzeba pamiętać, że wyglądają one nieco inaczej niż w przypadku oświetlenia tradycyjnego. Jeśli się na tym nie znamy, możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który „zamieni” oświetlenie tradycyjne, którego do tej pory używaliśmy na ledowe. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na to, czy dany produkt ma odpowiednie atesty i certyfikaty.

Taśmy LED – w jakich aranżacjach?

Najczęściej takie rozwiązanie spotykane jest w kuchniach. To bardzo popularne oświetlenie pod szafkami kuchennymi. W tym przypadku warto wybrać diody o najjaśniejszym świetle, żeby dobrze oświetliły miejsca, w których np. będziemy przygotowywać potrawy. Równie popularne są taśmy w łazienkach, najczęściej na sufitach, chociaż nie brakuje osób, które chcą podkreślić takim oświetleniem designerską wannę. Taśmy często spotykane są też jako element podświetlenia schodów lub obrazów. Można więc stwierdzić, że takie rozwiązanie ma na celu zwrócenie uwagi na elementy, którymi chcemy pochwalić się w mieszkaniu lub w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.