Top 5 pomysłów na wystrój wnętrz w pokoju dziecięcym

aranżacja pokoju dla dziecka

Rzeczywistość w jakiej żyje maluch pełna jest marzeń i fantazji. Kolorowa, zawieszona głęboko w chmurach, pozbawiona pragmatyczności czarno-białego świata dorosłych. Do lamusa odeszły już surowe pokoje dziecięce ubiegłych lat. Teraz w sypialniach naszych pociech królują bajkowe postacie, zwierzątka, samochodziki i inne niezwykłe cuda, na które bardzo łatwo możemy znaleźć ciekawe i interesujące inspirację. Jak więc można zaaranżować pokój dziecka?

Inspiracje dostępne w internecie

Chcąc zaaranżować pokój dziecięcy często szukamy jakiś ciekawych pomysłów, które mogłyby się sprawdzić i u nas. Warto szukać w sieci między innymi na portalu z wystrojami wnętrz Homebook (homebook.pl/inspiracje/pokoj-dziecka), gdzie spokojnie można się zapoznać z całą masą inspirujących podpowiedzi.

Pokój dla małego mola książkowego

Na całe szczęście niektóre dzieci nie zostały jeszcze całkowicie pochłonięte przez odmęty internetu. Swój czas spędzają za to z noskiem pieczołowicie wetkniętym w stronice książek, bujając w obłokach. I te oto obłoki są właśnie głównym pomysłem na aranżację pokoju. Błękitne ściany z namalowanymi białymi chmurkami, sprawią że Twój brzdąc poczuje się jak w niebie. Dobrze sprawdzi się tutaj także oryginalnie zaadaptowany okienny parapet: znacznie dłuższy, wyścielony miękkimi i przytulnymi poduchami, służący jako kącik do czytania.

Pokój dziecka z tapetą w chmury

Pokój dla primabaleriny

Małe dziewczynki mają mnóstwo wspólnych marzeń. Chcą zostać piosenkarkami, modelkami, projektantkami mody albo właśnie sławnymi i podziwianymi baletnicami. Proponujemy Wam pokrycie trzech ścian w ich pokoju farbą w odcieniach różu, a na czwartej zawieszenie wielkich luster oraz umieszczenie drążka do ćwiczeń, dzięki czemu Wasza baletnica poczuje się niczym w profesjonalnie urządzonej sali baletowej.

Pokój dla dziewczynki

Pokój w stylu safari

Chłopcy lubią być małymi odkrywcami, zaglądającymi we wszystkie nieznane zakamarki. Są sprytni, odważni i ciekawi świata. Wystrój wnętrza ich małego azylu z mnóstwem pluszaków rodem z Afryki w stylu safari, będzie bez wątpienia strzałem w dziesiątkę. Zadbaj o to, aby w pomieszczeniu znalazło się takich jak krokodyle, tygrysy oraz żyrafy. Na ścianie zawieś siatkę przywodzącą na myśl ekscytujące polowania. Użyj także kolorowych naklejek z egzotycznymi drzewami i zwierzątkami.

Pokój dziecka w stylu safari

Pokój rodem z Legolandu

Na punkcie tych popularnych duńskich klocków oszalały już miliony ludzi na całym świecie. Najszczerszą miłością pałają do nich jednak dzieci, które godzinami potrafią układać skomplikowane budowle. Prawdziwym fanatykom nie wystarczy jednak same pudełko z klockami. Łóżko, fotele, a nawet ściany wyłożone specjalnym zielonym podkładem na którym można umocować klocki – to tylko nieliczne z inspiracji.

Pokój dziecięcy w stylu lego ninjago

Pokój z akwarium i motywem wodnym

Twój maluch jest zapalonym wędkarzem? Uwielbia pływać? A może pragnie zostać surferem? Jeśli tak, to przekształć jego pokój w wielkie akwarium. Nie oznacza to jednak, że ściany mają być szklane. Pomaluj je po prostu na ciemnoniebieski kolor imitujący podwodne głębiny. Skorzystaj również z gotowych szablonów do malowania z rybkami, dzięki którym pokój zamieni się w morską lagunę. Nowatorskim pomysłem na wystrój wnętrza może być również umieszczenie prawdziwego oświetlonego akwarium w wezgłowiu łóżka. To rozwiązanie polecamy zwłaszcza w przypadku, gdy maluch boi się ciemności.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.