Branże, w których zastosowanie znajdują biletomaty

Biletomat

Z biletomatami spotykamy się na swojej drodze coraz częściej. Zazwyczaj mamy z nimi styczność w transporcie, jednak warto mieć świadomość, że urządzenia te świetnie sprawdzają się także w innych branżach i mogą mieć naprawdę liczne zastosowania. Jakie konkretnie? Można się temu przyjrzeć bliżej.

Biletomaty w transporcie publicznym i kolejowym

Obecnie najczęściej z biletomatami mamy styczność w transporcie publicznym oraz na kolei. Dzięki zastosowaniu urządzeń stacjonarnych na przystankach i dworcach, a także mobilnych, we wnętrzu środka transportu, możliwe jest szybkie zakupienie biletu. Dzięki temu znacząco upłynnia się ruch pasażerski i odblokowuje kasy biletowe, które często nie są w stanie obsłużyć każdego na tyle szybko, jak jest to potrzebne. To także dobre rozwiązanie, gdy mamy niewiele czasu na zakup biletu. Biletomaty te często używane są też w celach informacyjnych – można zapoznać się z rozkładem jazdy, mapą miasta czy listą ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia.

Biletomaty w kulturze i rozrywce

Jak się okazuje, biletomaty producenta Mera-Systemy znajdują zastosowanie również w branży kultury i rozrywki. Urządzenia te wspierają właściwy przepływ klientów i ułatwiają dystrybucję i zakup biletów w takich miejscach jak muzea, galerie sztuki, zoo, parki rozrywki i wielu innych miejsc, gdzie przepływ klientów jest znacznie większy. Pozwala to w znacznym stopniu odciążyć punkty kasowe, jednocześnie zmniejszając kolejki i ułatwiając tym samym możliwość korzystania z ofert licznych instytucji kulturalnych. Za ich pomocą możliwe jest nie tylko zakupienie biletów, ale i uzyskanie informacji o obiektach czy miejscach, które się odwiedza.

Ruch uliczny

Zastosowanie biletomatów w administracji

Z pewnością wielu z nas zauważyło, że urządzenia biletowe coraz częściej pojawiają się także w urzędach różnego typu. Za ich pomocą łatwiej można umówić się na wizytę, a także złożyć niezbędne dokumenty oraz pozyskać informacje administracyjne. Często oferują one także możliwość uiszczenia opłat, np. podatkowych czy opłat lokalnych, co także jest dużym ułatwieniem, ponieważ dzięki temu nie ma konieczności stania w często bardzo długich kolejkach oczekujących interesantów. Z takich urządzeń można więc korzystać nawet wówczas, gdy kasy administracji są już zamknięte.

Usługi pocztowe i e-commerce z biletomatami

Z dużym powodzeniem, biletomaty wchodzą także do poczty i usług e-commerce oraz innych instytucji, które świadczą usługi bankowe i finansowe. Za ich pomocą możliwe jest zarówno nadawanie, jak i odbieranie przesyłek, ale pełnią także rolę opłatomatów. Można więc wykorzystać je w celu dokonania wszelkiego rodzaju wpłat i opłat niezależnie od tytułów płatności. Odciąża to oczywiście kasy urzędów i skraca kolejki do nich, usprawniając ogólny obieg interesantów. Najczęściej są dwie opcje płatności – gotówką lub kartą.

Smart City i biletomaty

Smart City, czyli inteligentne miasto to wciąż pieśń przyszłości, ale wcale nie tak odległej, jak mogłoby się zdawać. Założenie jest takie, że w celu polepszenia funkcjonowania przestrzeni miejskiej i przepływu mieszkańców, używa się technologii informacyjno-komunikacyjnej. Pozwala to na lepszą interakcję między infrastrukturą miejską, a jej poszczególnymi składowymi, a także poszerza świadomość mieszkańców. Biletomaty są właśnie takimi urządzeniami, które mają za zadanie wspomóc społeczeństwo na różnych płaszczyznach – w transporcie, administracji, a także pomóc w poprawie ogólnej jakości życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.