Co oczyszcza organizm? Zobacz, które produkty Ci w tym pomogą

woda z limonką

Jeszcze do niedawna uważano, że oczyszczanie organizmu nie ma sensu, ponieważ sądzono, że oczyszcza się on sam. Jednak badania przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat pokazały, że wcale tak nie jest. Jeżeli czujemy się więc senni, ociężali lub nasza cera pozostawia wiele do życzenia – jest to znak, że organizm potrzebuje pomocy i należy go oczyścić.

Oczyszczanie organizmu dla zdrowia

Nadmiar produktów przemiany materii, spaliny w powietrzu i toksyny zawarte w żywności sprawiają, że czujemy się ociężale i ospale. W związku z tym abyśmy odczuwali więcej chęci do życia i byli naładowani pozytywną energią musimy pomóc naszemu organizmowi pozbyć się wszystkich toksyn, które w nim zalegają.

zobacz także:  Jak schudnąć z brzucha? Dieta, ćwiczenia na płaski brzuch

Oczyszczanie organizmu polega na wydaleniu przez niego wszystkich substancji toksycznych, które nagromadziły się w nim przez wiele lat. Toksyny odkładają się głównie w nerkach, nadnerczach, wątrobie i śledzionie, a więc w narządach, które są nam niezbędne do życia. Warto więc o nie zadbać.

owoce i woda

Co oczyszcza organizm?

Lato wydaje się być idealnym momentem na oczyszczanie ze względu na to, że właśnie o tej porze roku rosną i dojrzewają wszystkie produkty spożywcze, które pomogą nam oczyścić organizm bez konieczności przyhamowania specjalnych lekarstw. Przykładami takich artykułów są:

  • Awokado – szybko i skutecznie oczyszcza organizm z toksyn dzięki zawartych w nim glutationu, który neutralizuje wodne rodzinki i oczyszcza organizm z pestycydów. Jest źródłem minerałów i witamin. Wpływa pozytywnie na pracę mózgu, chroni nas przed nadciśnieniem chorobami serca, a także przyspiesza metabolizm.
zobacz także:  Polskie superfoods - TOP 10 najzdrowszych polskich produktów według Kasi Bosackiej

owoc awokado

  • Buraki – mają właściwości odtruwające, które działają na przewód pokarmowy, jelita, pęcherzyk żółciowy, nerki i wątrobę. Buraki likwidują także kamienie nerkowe. Są bogatym źródłem m.in. magnezu, fosforu, żelaza, wapnia i witaminy C.
  • Figi – świeże i suszone maja właściwości odtruwające i zawierają bardzo duże ilości błonnika, który pobudza pracę jelit czym wpływa na ich oczyszczanie. Dodatkowo zaleca się je w przypadkach zwolnionej pracy metabolizmu i przy zaparciach.
  • Cebula – niewątpliwie jej największą zaleta jest oczyszczanie organizmu z pasożytów i związków metali. Dodatkowo obniża zawartość cholesterolu, jest bogata w potas, fosfor, beta-karotem czy przeciwutleniacz, którym jest kwercetyna.
  • Żurawina – jest jednym z najbardziej zdrowych owoców na świecie. Dzięki dużej obecności antyoksydantów ma ona właściwości odtruwające, przeciwzapalne i antybakteryjne. Ponadto wzmacnia zęby i dziąsła, chroni przed wrzodami żołądka i jest bardzo skuteczna w leczeniu chorób układu moczowego.
zobacz także:  7 produktów przyspieszających odchudzanie

owoce żurawiny

  • Płatki owsiane – są źródłem błonnika, który oczyszcza organizm z toksyn i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Zawierają one także dużo witamin i składników mineralnych np. krzem, cynk, witaminę E i białko.

Warto się wspomagać

Proces oczyszczania organizmu wspomagać należy piciem mineralnej wody niegazowanej i zielonej herbaty. Napoje te dodatkowo pobudza organizm i przyspieszą jego oczyszczanie się. Warto też 3 duże posiłki podzielić na 5 mniejszych i spożywać je co 3-4 godziny. Zabieg taki pobudza metabolizm i pozwala organizmowi na wydalanie niepożądanych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.