Czego nie daje się w prezencie i dlaczego?

prezenty

Zostałeś zaproszony na ślub, urodziny albo inną ważną uroczystość? Pewnie masz teraz kilka dylematów. Od wyboru odpowiedniej kreacji po zakup idealnego prezentu. Z tym pierwszym ci nie pomożemy. Na modzie znamy się mniej więcej jak Kim Kardashian, a ikoną stylu to ona nie jest. Za to możemy ci pomóc w innej rzeczy. W doborze odpowiedniego prezentu. Chcesz wiedzieć, czego na pewno nie wypada kupować? Przeczytaj nasz artykuł!

Magiczna moc przedmiotów – prawda czy mit?

Z czego wynika pogląd, że niektóre rzeczy nie nadają się na prezent? Ze starożytnych wierzeń. W tamtych czasach przypisywano przedmiotom magiczne właściwości. A te niekoniecznie miały pozytywne skutki dla ich właścicieli. Znajomość tych znaczeń w dawnych czasach była symbolem posiadania ogłady i orientowania się w zasadach etykiety.

W dwudziestoleciu międzywojennym dużą wagę przykładano nie tylko do symboliki kwiatów i rzeczy, ale również do ich koloru. Dziś nikt nie zwraca na to uwagi. Może dlatego, że zmieniło się podejście do prezentu? Kiedyś był darem od konkretnej osoby, w podarunku można było wyczuć charakter darczyńcy. Teraz stał się on bardziej użyteczny i dostosowany do obdarowywanego.

Noże – czy to dobry pomysł na prezent?

Niekoniecznie. Tak samo jak nożyczki, igły, szpilki i wszystkie inne ostre przedmioty. Służą one do cięcia, więc uznano, że podarowanie takiego prezentu spowoduje ucięcie relacji. Podobno podarowanie komuś kompletu noży to znak nadchodzącego konfliktu. I podobno ma to swoje przełożenie na praktykę, choć my osobiście nie znamy takiego przypadku. Może w konflikcie po prostu chodziło o to, że noże nie były zbyt dobrej jakości?

komplet noży

Perły – piękna ozdoba czy symbol nieszczęścia??

Kochasz perły? My też! Mogłybyśmy nosić je codziennie. Delikatne, eleganckie w subtelny sposób podkreślą każdą stylizację. Jednak podarowanie komuś na prezent naszyjnika z pereł nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie jeśli mężczyzna wręcza je ukochanej kobiecie. Według starych przesądów przynoszą one nieszczęście i mogą być zwiastunem rychłego końca związku. Niektóre interpretacje kojarzą perły z rychłą śmiercią osoby obdarowanej, dlatego lepiej wystrzegać się takich podarunków.

kobieta z naszyjnikiem z pereł

Dlaczego nie wolno dawać butów w prezencie?

Twoja ukochana uwielbia buty? Myślisz, że podarowanie jej w prezencie drogich szpilek to doskonały pomysł? Jak wybierzesz ładne to może i nawet się ucieszy. O ile oczywiście nie jest fanką ludowych przesądów. Jeśli jednak wierzy w zabobony, zamiast okrzyku zachwytu, możesz usłyszeć kobiecą histerię.

W przesądach buty symbolizują odejście. Podarowanie ich bliskiej osobie może zostać odczytane jako zapowiedź szybkiego zniknięcia jej z twojego życia. Dlatego jeśli wydaje ci się, że kupienie komuś jakiegoś elementu garderoby to najlepszy pomysł na prezent, postaw na inną jej część. Na pewno wyjdzie ci to na dobre.

6 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.