Czy warto zlecić administrowanie nieruchomością?

Kolorowe kamienice

Jesteś właścicielem nieruchomości i szukasz rozwiązania, które ułatwi ci zarządzanie nią? Posiadanie różnego rodzaju nieruchomości może być dobrym źródłem dochodu, jednak by tak się stało, trzeba mieć odpowiednio określone cele oraz sprecyzowany biznesplan oraz ogromną wiedzę z zakresu administracji nieruchomości. Warto zatem zainteresować się wynajęciem profesjonalnej firmy, która nam w tym pomoże.

Kto zajmuje się obsługą nieruchomości?

Do zawodów związanych z obsługą nieruchomości zaliczamy zarządcę nieruchomości, pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rzeczoznawce majątkowego. Do wykonywania tych zawodów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zarządca nieruchomości musi zdobyć odpowiednią licencję. Istnieją prężnie działające firmy, które zajmują się zarządzaniem wieloma nieruchomościami i chętnie biorą pod swoje skrzydła np. lokale mieszkalne, zdejmując z właścicieli ciężar związany z m.in. prowadzeniem odpowiedniej dokumentacji. Do takich firm należy Gramat (więcej o niej na: www.gramat.pl/administrowanie), działający na terenie Górnego Śląska.

Czym zajmuje się zarządca nieruchomości?

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług zarządcy nieruchomości, możesz być spokojny, że zdejmie on z Ciebie ciężar wielu kluczowych obowiązków. W zakres obsługi administracyjnej wchodzą takie działania, jak przechowywanie i archiwizowanie dokumentacji, sprawowanie pieczy nad dostawami energii elektrycznej, ciepła, wody i gazu, odprowadzaniem ścieków czy wywozu śmieci. Firmy zajmujące się obsługą administracyjną zapewniają także ubezpieczenia nieruchomości między innymi od ognia czy od odpowiedzialności cywilnej. Do zadań zarządcy bardzo często należy także obsługa korespondencji, odczytywanie stanów liczników wody oraz reprezentowanie właściciela nieruchomości przed różnego rodzaju instytucjami, organami oraz urzędami. To tylko część z szerokiego zakresu działań firm zajmujących się administracją nieruchomości, do której dochodzą również działania związane z obsługą księgową, prawną i techniczną.

Czy warto zlecić administrowanie nieruchomością?

Biorąc pod uwagę szeroki zakres działań obejmowanych przez zarządców nieruchomości, skorzystanie z ich usług jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem,na które decyduje się wielu właścicieli, jednak nie tylko o wygodę tutaj chodzi. Aby kompleksowo zająć się obsługą jakiejkolwiek nieruchomości niezbędna jest szeroka znajomość różnego rodzaju przepisów oraz wiedza z różnych dziedzin. Firmy świadczące usługi związanie z administrowaniem nieruchomości zatrudniają wielu specjalistów, którzy czuwają nad każdym aspektem tej działalności, natomiast w sytuacji, gdy cała odpowiedzialność spoczywa na właścicielu, ogrom obowiązków może go przytłoczyć. Aby w pełni wykorzystać potencjał posiadanej nieruchomości warto zlecić wykonanie podstawowych działań osobom mającym odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.