Czym zajmuje się kancelaria adwokacka? Jakiej pomocy możemy szukać u adwokata?

kancelaria-adwokacka-adwokat

Nawet najbardziej zaradny człowiek, w niektórych sytuacjach nie jest w stanie sam sobie poradzić. Dlatego istnieją kancelarie, w których doświadczeni adwokaci oferują profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu zawiłych problemów z zakresu prawa. Dzięki ich pomocy możemy uniknąć kar podatkowych i wielu innych nieprzyjemności.

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka?

Życie lubi pisać różne scenariusze, a niektóre z nich są na tyle skomplikowane, że nie jesteśmy w stanie sobie sami z nimi poradzić, szczególnie jeśli dotyczą niezrozumiałych dla nas aktów prawnych. W tym momencie po pomoc warto zgłosić się do kancelarii adwokackiej, która znajdzie wyjście z każdej sytuacji.

Jak czytamy na kancelariakrs.pl/zakres-uslug, kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług. Możemy zgłosić się do nich w sprawach karnych oraz karnoskarbowych, na przykład w przypadku przestępstw komunikacyjnych. Rozwiązują także wszelkie sprawy administracyjne oraz gospodarcze, o czym szczegółowo opowiem w dalszej części artykułu.

symbol-prawa-adwokat

Zakres usług adwokata

Zanim przejdziemy do konkretnych sytuacji, z którymi należy zgłosić się o pomoc do adwokata, warto najpierw poznać zakres usług jakie może on zaoferować. Przede wszystkim każdy adwokat świadczy pomoc z zakresu różnych gałęzi prawa, w tym udziela porad, sporządza opinie prawne, a co najważniejsze może występować w imieniu klienta przed sądem i urzędami. Adwokaci świadczą pomoc prawną zarówno osobom fizycznym jak i podmiotom gospodarczym. Są także upoważnieni do sporządzania różnego rodzaju umów i dokumentów.

Pomoc adwokata w sprawach karnych i karnoskarbowych

Podczas zatrzymania lub tymczasowego aresztowania musimy uważać na każde wypowiedziane słowo, które w późniejszym etapie rozprawy może być wykorzystane przeciwko nam. Dlatego już na początkowym etapie postępowania karnego warto skorzystać z pomocy adwokata, który może reprezentować nas nie tylko przed sądem, ale również przed organami ścigania, takimi jak policja czy prokuratura.

przestępca-adwokat-kancelria-adwokacka

Ponadto kancelarie adwokackie zajmują się sprawami karnoskarbowymi, o które nietrudno w dzisiejszych czasach. Ciągłe nowelizacje prawa podatkowego sprawiają, że przeciętny obywatel może popełnić błąd, który będzie skutkował wszczęciem postępowania karnego. Warto pamiętać, że adwokaci, w przeciwieństwie do radców prawnych, mogą być również naszymi obrońcami przed sądem w sprawach karnoskarbowych.

Kancelaria adwokacka a sprawy administracyjne

Do zakresu usług wykonywanych przez adwokatów należą również wszelkie sprawy administracyjne, które najczęściej związane są z nabywaniem lub zagospodarowywaniem nieruchomości. Wiele z nich dotyczy także porad prawnych dla cudzoziemców oraz pomocy przy uzyskaniu pozwoleń i dokumentów potrzebnych do założenia inwestycji.

cudzoziemcy-prawo

To tylko kilka z wielu problemów z jakimi możemy zjawić się w kancelarii adwokackiej. Mnóstwo z nich dotyczy także prawa rodzinnego, a także spraw gospodarczych, na przykład związanych z odszkodowaniami. Jeśli sami nie potrafimy sobie z nimi poradzić, to znak, że powinniśmy jak najszybciej skorzystać z pomocy adwokata.