Jak dbać o skórę zimą? 3 sposoby na suchą skórę

zadbana gładka cera

Niska temperatura, mróz, silny wiatr. To główne przyczyny powodujące znaczne podrażnienia skóry w okresie zimowym. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach też nie działa korzystnie na stan skóry. Sprawia że robi się bardziej przesuszona, matowa, szara i wrażliwa. Jak zatem zadbać o skórę podczas tej najtrudniejszej pory roku? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

1. Dieta to podstawa

Na suchość skóry zwłaszcza zimą ma wpływ wiele czynników. Problem suchej skóry zimą może złagodzić odpowiednia dieta. Musi być bogata w tłuszcze, witaminę C która opóźnia proces starzenia się skóry oraz witaminę E która odbudowuje uszkodzone komórki skóry i chroni ją przed promieniami UV. Należy również zadbać o dostateczną ilość witaminy A, która redukuje drobne zmarszczki, łagodzi objawy trądziku i odżywia skórę.

Witaminy te znajdziecie w takich produktach jak ryby, jajka, mleko, sery, produkty zbożowe, marchew, szpinak, dynia, orzechy czy kukurydza. Kondycja skóry regeneruje się przede wszystkim od wewnątrz dlatego tak ważne jest dostarczenie organizmowi, stosownych witamin.

2. Właściwa pielęgnacja

Nie dotyczy ona tylko kosmetyków. Na kondycję i wygląd skóry wpływa także szereg innych czynników. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu, pamiętać o spożywaniu posiłków o stałych porach, starać się zmniejszyć tempo i znaleźć więcej czasu na wypoczynek.

nawilżająco odżywczy krem do twarzy

Potem można przystąpić do dostarczenia organizmowi niezbędnych składników odżywczych w postaci minerałów. Tu pomoże spożywanie dużej ilości wody mineralnej jak również, regularne stosowanie suplementów diety które sukcesywnie będą uzupełniać brak witamin.

3. Dostateczne nawilżenie

Suche powietrze bardzo źle wpływa na kondycję i wygląd skóry. Profesjonalne kosmetyki nawilżające, powinny w swoim składzie zawierać substancje higroskopijne czyli wiążące wodę w naskórku. Obecnie najpopularniejszym i zarazem najskuteczniejszym tego typu składnikiem jest kwas hialuronowy. Ma on działanie silnie nawilżające i zapobiegające odwodnieniu skóry. Poza tym, pozytywne działanie na skórę ma również gliceryna, która wnika do najgłębszych warstw naskórka.

Wiele kobiet w okresie zimowym raczej unika kremów nawilżających, ze względu na dużą zawartość wody. Kieruje nimi obawa że mogłaby ona wyschnąć na mrozie. To wierutna bzdura. W momencie nałożenia odparowuje ona ale tylko z powierzchni skóry. Przy silnych mrozach sprawdzają się wody termalne, które można stosować je w domu i w biurze. Zawierają bardzo dużo przeróżnych minerałów i mają kojące działanie na podrażnioną skórę.

kobieca twarz w zimny dzień

Jeżeli na zewnątrz panuje silny mróz i wiatr, wówczas warto zadbać o odpowiednią warstwę lipidową, która zabezpieczy skórę przed utratą wody. W tym zadaniu najlepiej sprawdza się specjalny krem ochronny na zimę, który pobudzi cerę do produkcji własnych lipidów. Kremy powinny mieć tłustą konsystencję ewentualnie półtłustą ponieważ takie, zdecydowanie najlepiej chronią przed mrozem.

Kosmetyki które powinny nas zainteresować w okresie zimowym to te, zawierające składniki kremu masło karite i naturalne olejki, takie jak jojoba, wosk pszczeli czy olejek sezamowy. Krem trzeba stosować regularnie, najlepiej dwa razy dziennie.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.