Jak nadać paczkę kurierem?

kurier na rowerze

Do niedawna najpopularniejszym sposobem nadania paczki, było skorzystanie z usług Poczty Polskiej. Po długim oczekiwaniu i przejściu szeregu formalności, można było wysłać przesyłkę w świat. A potem pozostawało już tylko modlić się, aby dostała się w ręce adresata, bo nie zdarzało się to zbyt często. Na szczęście obecnie na rynku istnieje wiele firm kurierskich. Dlatego ważną misję doręczenia paczki można powierzyć którejś z nich. Nie wiesz na, którą się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł!

Jak wysłać paczkę korzystając z usług DHL?

Ta znana niemiecka firma, lider na rynku krajowych i międzynarodowych usług, oferuje Polakom swoje usługi już od 1983 roku. Chcesz skorzystać z ich usług? To bardzo proste! Najpierw poznaj cenę, jaką będziesz musiał zapłacić za przesyłkę. Możesz to sprawdzić tutaj: http://www.dhl.com.pl/pl/express/wyslij_przesylke.html, wystarczy, że wpiszesz odpowiednie dane. Następnie musisz przygotować paczkę. Pamiętaj, aby jej zawartość była odpowiednio chroniona.

Aby nadać przesyłkę musisz wypełnić odpowiednie dokumenty. Dla każdej przesyłki ekspresowej wymagany jest list przewozowy. Jeśli paczka podlega ocleniu, przygotuj również dokumenty celne. Teraz wystarczy już tylko przesyłkę wysłać. Możesz to zrobić zarówno za pomocą kuriera, który przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres lub dostarczyć ją do najbliższego punktu obsługi klienta. Ich adresy i godziny otwarcia znajdziesz pod tym linkiem: https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/index.jsp.

Chcesz wysłać paczkę z DPD? Zobacz jak to zrobić!

Przygotuj paczkę według wytycznych dostępnych na stronie: https://www.strefapaczki.pl/przygotuj-paczke. Potem kliknij w odnośnik: wyceń paczkę. System poprosi cię o podanie podstawowych informacji na temat twojej przesyłki (m.in.: zapytają cię o jej rodzaj i wagę).

W tej sekcji będziesz mógł również wybrać sposób doręczenia do adresata, dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę, czy wybrać dla niej opakowanie. Każda z tych opcji jest płatna extra według ceny podanej na stronie internetowej.

Po wypełnieniu tej części zostaniesz przeniesiony do sekcji nadaj online. Tam określisz rodzaj swojej przesyłki, podasz dane odbiorcy i adres doręczenia. Następnym działem jaki będziesz musiał odwiedzić jest płatność. Po jej dokonaniu twoja paczka zostanie wysłana.

Jak nadać paczkę z UPS?

Chcesz nadać paczkę w 3 krokach? Z UPS jest to możliwe! Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji UPS Internet Shipping. To bardzo szybki i wygodny sposób na wysyłanie przesyłek, dostępny przez internet. Do przeprowadzenia procedury potrzebne ci będą: połączenie z internetem, drukarka, osobisty identyfikator w usłudze Mój UPS oraz karta płatnicza lub konto UPS na potrzeby rozliczeń.

Możesz także skorzystać z opcji jednorazowego nadania przesyłki jednoelementowej w ramach usługi wysyłki krajowej UPS. Za usługę będziesz musiał zapłacić kartą, ale nie wymaga ona rejestracji.

Wysyłkę w trybie online rozpoczynasz od zalogowania się do serwisu. Następnie musisz wybrać opcję: Przygotuj przesyłkę. Znajdziesz ją w dziale Wysyłka. W celu zakończenia tworzenia przesyłki i tworzenia etykiety musisz odpowiedzieć na kilka pytań, m.in.: o to skąd zostanie ona nadana, jaki jest adres odbiorcy i co zawiera. zrobisz to pod tym linkiem: https://www.ups.com/uis/create.

Po wprowadzeniu szczegółów wysyłki, musisz wybrać opcję WYŚLIJ TERAZ. Po kliknięciu tej opcji, ukażą ci się instrukcje dotyczące drukowania etykiety. Po zapoznaniu się z nimi wybierz opcję DRUKUJ. Etykietę dołącz w bezpieczny sposób do przesyłki.

ładnie zapakowane paczki

Teraz wystarczy już tylko przekazać przesyłkę. Jak możesz to zrobić? Do wyboru masz trzy opcje. Pierwszą jest osobiste doręczenie do najbliższego punktu nadania przesyłek. Jego lokalizację możesz sprawdzić na stronie internetowej.

Możesz również przekazać ją kierowcy lub zaplanować jej odbiór. W tym celu zostaniesz poproszony o wypełnienie specjalnego formularza, w którym określisz dokładny adres miejsca, z którego ma zostać odebrana. Podasz tam również podstawowe informacje o przesyłce i określisz datę i godzinę jej odbioru. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://wwwapps.ups.com/pickup/schedule.

Nadanie przesyłki możesz w każdej chwili anulować. Wystarczy, że wybierzesz opcję anulowania z ekranu potwierdzenia Przygotuj przesyłkę lub skorzystasz z opcji Historia wysyłki

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.