Jak szybko otworzyć wino bez korkociągu?

jak otworzyc wino

Chcesz delektować się winem ze znajomymi lub ukochaną osobą, ale właśnie zorientowałeś się, że nie masz pod ręką korkociągu? Zastanawiasz się, czy istnieje inny sposób, by otworzyć butelkę? Zanim całkowicie porzucisz nadzieję na skosztowanie trunku, sprawdź, jak szybko otworzyć wino bez korkociągu.

Jak otworzyć wino bez użycia korkociągu?

Impreza się rozkręca i chciałbyś rozlać wino gościom do kieliszków, ale nigdzie nie możesz znaleźć otwieracza? Otwieranie wina bez korkociągu wymaga nieco kreatywności. Zatem, jak szybko otworzyć wino bez korkociągu? Jedną z najprostszych metod dostania się do zawartości butelki jest wepchnięcie korka do środka. Ten sposób wymaga użycia nieco siły, jednak warto go wypróbować. By otworzyć butelkę, należy ją ustawić na stabilnym podłożu i przy pomocy długiego smukłego przedmiotu (np. trzonka widelca, śrubokrętu lub metalowego długopisu) spróbować przepchać korek w dół szyjki.

Jak otworzyć wino zapalniczką?

Kolejną metodą otwierania wina, gdy pod ręką nie masz korkociągu, jest podgrzanie butelki u nasady korka. Można do tego celu wykorzystać zapalniczkę, ponieważ jest to przedmiot, który wiele osób nosi w kieszeni kurtki lub spodni. Jak otworzyć wino bez korkociągu zapalniczką? Złap za butelkę przy szyjce i przesuwaj płomieniem zapalniczki nieco poniżej korka, stopniowo ją obracając. W ten sposób ciepło rozłoży się równomiernie, a korek zacznie się wysuwać. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania tej metody, ponieważ korek może zarówno delikatnie wypaść, jak i gwałtownie wystrzelić. Poza tym, jeśli szyjka zostanie podgrzana nieumiejętnie, butelka po prostu pęknie.

Jak otworzyć wino kluczem?

Możesz także użyć do otwarcia butelki zwykłego klucza. Jeśli chcesz wiedzieć, jak otworzyć wino bez korkociągu kluczem, pamiętaj, że ta technika wymaga zastosowania sporo siły. Głęboko wbij klucz w korek pod kątem 45 stopni tuż przy szyjce, tak aby wszystkie jego ząbki znalazły się w środku. Następnie zacznij ciągnąć za nasadę klucza, nieco kręcąc nadgarstkiem. Już po chwili butelka z winem będzie otwarta, a Ty będziesz mógł delektować się jego smakiem.

Jak otworzyć wino bez korkociągu butem?

Jedną z najdziwniejszych metod otwierania wina jest użycie do tego celu buta. By sposób ten zadziałał, potrzebne będzie obuwie z płaską podeszwą. Włóż butelkę tam, gdzie zwykle wsuwa się stopę, a następnie mocno ją przytrzymując, uderzaj podeszwą w ścianę, mur lub pień drzewa. Po chwili korek zacznie się wysuwać z szyjki. Bądź jednak ostrożny, stosując tę technikę otwierania wina, aby trunek się nie wylał, gdy korek w końcu się wysunie.

Otwieranie wina bez korkociągu może wydawać się nieco skomplikowane, jednak tak naprawdę wymaga tylko odrobiny cierpliwości i precyzji. Na pewno w chwili wyskoczenia korka z butelki, poczujesz niesamowitą satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.