Jaki prezent na nowe mieszkanie? Funkcjonalne podarunki dla domu

Zestaw do parzenia kawy i herbaty

Twoi znajomi wreszcie mogą pójść „na swoje”, a Ty zastanawiasz się, co im podarować będąc gościem na parapetówce? Istnieje mnóstwo użytecznych rzeczy, z których gospodarze nowego miejsca na pewno się ucieszą. Jeśli zamierzasz kupić coś droższego, na co domownicy nie mogliby sobie pozwolić, możesz złożyć się na podarunek z innymi znajomymi. Weź też pod uwagę fakt, ile osób ma mieszkać w nowym domu. Jaki zatem prezent podarować?

Praktyczny dla kuchni – akcesoria domowe

Zestaw garnków nie musi już być przypadkowy, a każda gospodyni domowa z pewnością ucieszy się z przyborów do gotowania. Mogą to być emaliowane garnki, durszlaki, chochelki lub gotowy lub po prostu uniwersalny zestaw noży. Z takiego prezentu wszyscy na pewno będą zadowoleni, zwłaszcza jeśli będą to noże dobrej jakości.

Akcesoria przydatne w kuchni

Elegancki – zestaw do parzenia kawy lub herbaty

Dobrym pomysłem na prezent do nowego mieszkania będzie zestaw do parzenia kawy czy herbaty. Zastawa to ważny element stołu nie tylko wtedy, gdy przychodzą goście. Pamiętaj, że filiżanki do kawy są węższe, a do herbaty szersze, dlatego decydując się na dany zestaw musisz osobno kupić ten do herbaty lub kawy. Wzory nie powinny jednak być zbytnio awangardowe, gdyż nie każdy lubi taka ekspresję wśród akcesoriów domowych.

Urokliwy i przydatny – taca

Z pewnością często pomijanym dodatkiem dla kuchni jest taca. W wielu domach brakuje gustownej i dużej tacy lub jest ta przekazywana z pokolenia na pokolenie taca z wymalowanymi ogromnymi kwiatami czy owocami. Postaraj się wybrać uniwersalny wzór, taki, który będzie dobrze współgrał z zastawą, jaką posiadają domownicy.

Ze słodkim przesłaniem – cukiernica

Jednym z bardziej funkcjonalnych prezentów jest cukiernica. Jej wybór na rynku jest naprawdę spory: od ceramicznych po stalowe i te zawierające mlecznik. Ponadto można znaleźć też cukiernice z pięknymi i oryginalnymi żłobieniami i wzorami.

Metalowa cukiernica

Użyteczny o miłym kształcie – stojak na parasole

W deszczu i przy pogodzie, stojak na parasole może być niezwykłą ozdobą dla przedpokoju. Na pewno możesz wybierać wśród przeróżnych modeli, kieruj się jednak zawsze gustem i stylem mieszkania, w którym ma stanąć. Stojak może być drewniany, metalowy, w eleganckim bądź rustykalnym stylu.

Oryginalny – voucher

Jedną z możliwości przy wyborze podarunku do nowego mieszkania, jest zafundowanie gospodarzom wizyty u profesjonalnego dekoratora wnętrz. Konsultant po obejrzeniu mieszkania, pomoże wybrać kolorystykę oraz zaaranżować pomieszczenia. Jest to drogi prezent, ale jeśli złoży się na niego więcej osób, z pewnością będzie on opłacalny dla gospodarzy.

Tak naprawdę dla osób, które wreszcie mogą być „na swoim” każdy prezent będzie dobry. Aby mieszkanie nie świeciło pustkami potrzeba zapełnić je wieloma rzeczami, co wiąże się z wydatkami, nieraz nieprzewidzianymi. Wszystko, co podarujesz, o ile nie kłóci się z zasadami savoir vivre, będzie dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.