Jakich apartamentów powinni szukać seniorzy w Zakopanem

seniorzy w górach

Zakopane jest miastem, w którym świetnie odnajdą się nie tylko młodzi energiczni, chcący się wyszaleć ludzie, zakochani i sportowcy. To także wymarzone miejsce do odpoczynku dla osób starszych, szukających w górach ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Gdzie jak nie w otoczeniu malowniczych Tatr mają znaleźć oni wewnętrzny spokój, zregenerować siły życiowe i rozkoszować się odgłosami górskiej fauny i flory.

Senior w Zakopanem

Najlepszym momentem na przyjazd seniorów do Zakopanego jest czas, w którym sezon zimowy lub letni właśnie się skończył. Pogoda wtedy zazwyczaj jest jeszcze stabilna i sprzyja odpoczynkowi na łonie natury, a ceny są już dużo niższe, co daje ludziom starszym większe możliwości. Dla seniora lepszym rozwiązaniem niż hotel jest wynajem apartamentu, gdzie mogą mieszkać sami lub z zaprzyjaźnioną parą.

Miejsce pobytu osób starszych w Zakopanem powinno znajdować się w miarę blisko centrum z zachowaniem bliskości natury. W miejscu takim stoi Rezydencja Pod Orłem w Zakopanem. Ulokowana 3 minuty spacerem od Krupówek rezydencja znajduje się także obok przyjemnie szumiącego strumyku i dużej ilości drzew, co pomaga zachować apartamentom wchodzącym w jej skład spokojny i intymny klimat oraz bliski kontakt z natura.

apartament Malta

Dobre wyposażenie apartamentów

Apartamenty są doskonale wyposażone w najpotrzebniejsze sprzęty AGD, RTV i aneks kuchenny dzięki czemu nawet w razie niepogody nie będzie można narzekać na brak rozrywki i możliwości wyjścia do restauracji. Apartamenty w Rezydencji Pod Orłem posiadają balkony dzięki czemu poranną kawę z ekspresu umili śpiew ptaków, a widok i szum drze wprawi w dobry nastrój. Posiadają one także garaż podziemny i windę dla wygody gości. Aktywni seniorzy w apartamentach znajdą także stojaki na narty i rowery.

salon z telewizorem

Atrakcje dla osób starszych

Usytuowane w centrum miasta apartamenty w Rezydencji Pod Orłem sprzyjają zwiedzaniu atrakcji miasta. Do wiecznie żywych i kolorowych Krupówek seniorzy dotrą w dosłownie kilka minut, dzięki czemu będą mogli próbować miejscowych specjałów kuchni góralskiej, odwiedzać sklepiki z pamiątkami czy zwiedzać muzea poznając przy tym historię i folklor Zakopanego.

Z centrum miasta bardzo szybko dostana się na kolejkę linową na Kasprowy Wierch czy sławną Gubałówkę. W Zakopanem istnieje także kilka dobrze przygotowanych łagodnych i łatwych tras i szlaków zwieńczonych tarasami widokowymi, które na pewno zaprą dech w piersiach.

widok na Tatry

Wycieczki dla osób starszych

Dobrym pomysłem spędzenia czasu wolnego w Zakopanem dla seniora będzie też spływ Dunajcem, który sprzyja obcowaniu z naturą i wyciszeniu się, przejażdżka bryczką czy zimowy kulig połączony z poczęstunkiem. Wizyta w zakopiańskim aqua parku i kąpiel w ciepłych wodach termalnych na pewno też zachwycą seniorów i pozytywnie wpłyną na ich zdrowie. Dla tych, którym zdrowie na to pozwala w parku wodnym czekają też sauny, które zwiększa odporność organizmu i poprawią krążenie.

Wizyta seniora w Zakopanem na pewno będzie ciekawa i pełna wrażeń, a pobyt w wyjątkowych apartamentach Rezydencji Pod Orłem sprawi, że będzie on komfortowy i pozwoli osobom starszym na wypoczynek, relaks i odnowę sił, dzięki bliskiemu kontaktowi z naturą.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.