Jakie fotele rehabilitacyjne do hospicjum, domu seniora?

fotel rehabilitacyjny

Osoby po różnego rodzaju wypadkach, borykające się z problemem niepełnosprawności, a także seniorzy, którzy wymagają opieki, bardzo często zmuszeni są do tego, by przez zdecydowaną większość doby pozostawać w łóżku. Jest to dla nich bezpieczna pozycja, a dla ich opiekunów i rehabilitantów wygodne wyjście pozwalające na wykonywanie różnych, niezbędnych czynności i zabiegów. Spędzanie czasu jednak w jednej i tej samej pozycji, w tym samym miejscu może być na dłuższą metę bardzo niekomfortowe, dlatego warto wykorzystywać fotele rehabilitacyjne.

Fotele rehabilitacyjne – co to jest?

Fotele rehabilitacyjne funkcjonują również pod takimi nazwami, jak fotele geriatryczne, pielęgnacyjne, czy fotele dla seniora. Tego rodzaju meble medyczne stworzone zostały z myślą o osobach, które na co dzień muszą zmagać się z różnego rodzaju dolegliwościami, takimi, jak bóle kręgosłupa, bóle stawów i wiele innych. Fotele te dzięki możliwości regulacji pozwalają na przyjęcie pozycji półleżącej, która bez wątpienia jest miłą odmianą dla osób, które większość dnia spędzają, leżąc w łóżku.

Jak łatwo się domyślić, fotele rehabilitacyjne są znacznie bardziej wygodne od wózków inwalidzkich lub zwykłych foteli, gdyż pozwalają na przyjęcie pozycji nieobciążającej dodatkowo stawów czy kręgosłupa. Tego typu meble można najczęściej spotkać w domach seniora, szpitalach oraz hospicjach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby fotel dla seniora zakupić do prywatnego użytku w domu, profesjonalne fotele rehabilitacyjne wybierz z innow.pl.

Jakie fotele rehabilitacyjne do hospicjum, domu seniora?

Fotele pielęgnacyjne, które mają być wykorzystywane w miejscach takich, jak domy seniora, czy hospicja, muszą spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim duże znaczenie ma szeroki zakres regulacji, dzięki któremu możliwe jest jak najlepsze dopasowanie ustawień do konkretnego użytkownika. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model posiada odchylane oparcie, regulowane podłokietniki oraz podnóżek. Bardzo ważne jest również to, czy fotel można w prosty sposób przestawić bądź przewieźć znajdującą się na nim osobę w inne miejsce. Warto zatem sprawdzić przed zakupem fotela geriatrycznego, czy jest on zwrotny i mieści się w przejściach oraz ciągach komunikacyjnych budynku.

Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego wykonana została tapicerka. Powinien on być łatwy w utrzymaniu czystości, oddychający. Dobrze sprawdzają się więc fotele, w których zastosowano tapicerkę medyczną, która spełnia normy sanitarne.

Czym wyróżniają się najlepsze fotele rehabilitacyjne?

Jeśli chcemy kupić naprawdę wysokiej jakości fotel rehabilitacyjny, to oczywiście należy wziąć pod uwagę wszystkie opisane w poprzednim akapicie kwestie, ale ogromne znaczenie ma coś jeszcze. Aby fotel był funkcjonalny nie tylko z punktu widzenia osób, które opiekują się chorym lub seniorem, ale też z punktu widzenia głównych użytkowników tego sprzętu, ważne jest, aby jego regulacja była naprawdę łatwa i wygodna. W związku z tym najlepszym wyborem będą elektryczne fotele rehabilitacyjne.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.