Meble dziecięce muszą być przede wszystkim bezpieczne!

Urządzając pokój dla dziecka musimy zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Myli się ten, kto myśli, że przecież wystarczy kupić łóżeczko i szafki. Sprawa wyboru odpowiednich mebli dziecięcych jest o wiele bardziej skomplikowana. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo dziecka. Jak wybrać meble, żeby nie bać się, że dziecko zrobi sobie nimi krzywdę?

Sprawdźmy atesty

Przy wyborze mebli dla dzieci warto zwrócić uwagę, czy zostały one wykonane w prawidłowy sposób. Wystarczy zapytać o atesty przy produkcji mebli dziecięcych, żeby wiedzieć czy warto zainwestować w dane wyposażenie pokoju. Co gwarantują takie atesty? Przede wszystkim bezpieczeństwo. Meble, które posiadają takie certyfikaty mają gładkie powierzchnie, nie zawierają szklanych elementów, nie mają szkodliwych substancji, są wykonane ze sprawdzonych tworzyw. Tylko takie meble zapewnią dzieciom i rodzicom spokojne korzystanie z wyposażenia. O atesty najlepiej pytać producentów mebli np. atbmeble.pl

Zobaczmy meble

Kiedy szukamy mebli warto je ocenić „na żywo”. Dotknąć czy faktycznie nie mają ostrych krawędzi, sprawdzić czy są stabilne, zobaczyć jak zostały wykonane. Kiedy wybieramy komodę z szufladkami należy zobaczyć czy one nie wypadają, czy dziecko nie przytrzaśnie sobie palców, czy mebel ma mechanizmy, które są odpowiedzialne za bezpieczne otwieranie i zamykanie. Ważna jest też sama konstrukcja. Musimy zwrócić uwagę czy nie ma tam małych elementów, np. dekoracyjnych, które mogą odpaść i dziecko może połknąć.

Pokój dla nastolatka

Jakie meble w jakim wieku?

Osoby, które lubią zmiany pewnie chętnie będą kupować nowe meble w zależności od wieku dziecka. Można jednak zdecydować się na bardziej praktyczne rozwiązanie, czyli wybór mebli, które będą rosły razem z dziećmi, a takich na polskim rynku nie brakuje. Najczęściej można spotkać łóżka z rozsuwanymi szynami, które można dostosować do wzrostu dziecka. Tak samo jest z biurkami i stolikami. Kiedy dziecko rośnie można natychmiast zmienić wysokość tego mebla.

Niebieski pokój dla dziecka

Co z estetyką?

To powinna być sprawa drugorzędna. Najlepiej wybierać uniwersalne meble, które sprawdzą się, kiedy dziecko będzie już dużo starsze. Klasyczne formy i wzory sprawdzą się nawet u nastolatka. Co jeśli zabraknie miejsca na rzeczy? Zawsze można meble dokupić i to w tej samej stylistyce. Można też skorzystać z mebli łączonych, które są niezwykle funkcjonalne. Z dostaniem dodatkowej szafki lub komody z szufladami nie będzie żadnego problemu.

Piętrowe łóżko – bezpieczne?

Teraz piętrowe łóżka mają mnóstwo zabezpieczeń, więc nie ma obaw, że dziecku coś się stanie. Wybór takiego mebla to spora oszczędność przestrzeni. Są takie aranżacje, gdzie pod łóżkiem piętrowym są wbudowane biurka lub półki, które idealnie pasują do tego miejsca. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku małego pokoju. Zyskujemy dzięki temu przestrzeń, którą można zagospodarować w inny sposób, na przykład aranżując dziecku miejsce do zabawy lub rozwijania własnych zainteresowań.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.