Naturalne kosmetyki do twarzy. Jakie wybrać?

kosmetyki naturalne

Moda na ekologiczne kosmetyki utrzymuje się już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miała się zakończyć. I bardzo dobrze bo organiczne kremy czy olejki to prawdziwe wybawienie dla naszej skóry i włosów. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kremów, olejków i produktów z wypisaną dużymi literami informacją w 100% naturalne. Ale czy tak jest na pewno? Jak kupić dobry produkt nie wydając przy tym dużo pieniędzy? Przeczytaj nasz artykuł!

Kosmetyki naturalne – wymysł producentów, czy dobra alternatywa dla chemicznych kremów?

Zanim przejdziemy do wymieniania zalet naturalnej pielęgnacji poświęcimy chwilę na wyjaśnienie wam, Drodzy Czytelnicy, czym tak naprawdę są eko-kosmetyki. To produkty, do których wytworzenia użyto głównie składników pochodzenia roślinnego i mineralnego. Pewnie robicie teraz zdziwioną minę zastanawiając się o co nam chodzi. Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Te składniki to wszelkiego rodzaju oleje, ekstrakty, wyciągi roślinne i olejki eteryczne. Warto również wspomnieć, że wszystkie konserwanty, barwniki i emulgatory użyte w produkcji tych kosmetycznych cudów również zostały pozyskane z roślin pochodzących ze specjalnych upraw. To bardzo ważna informacja. Dzięki niej macie gwarancję, że kupicie produkt, do którego wytworzenia zostały użyte tylko wysokiej jakości składniki.

serum do twarzy

Czy kosmetyki ekologiczne mogą uczulać?

Kosmetyki naturalne są, w większości przypadków, kosmetykami hipoalergicznymi i jako takie nie powinny wywoływać uczuleń. Są one odpowiednie dla osób, których skóra nie toleruje tradycyjnych kremów. Jednak z uwagi na to, że do ich produkcji użyto ziół i olejków eterycznych, które są uznawane za alergeny, w niektórych przypadkach może wystąpić zaczerwienie i podrażnienie twarzy. Dlatego przed ich zakupem należy dokładnie zapoznać się z ich składem, aby nie spotkała was żadna przykra niespodzianka.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do twarzy?

Podstawową rzeczą jest dokładne określenie typu naszej cery. Pamiętajcie, że kupując produkt nieodpowiednio dobrany do jej potrzeb, narobicie sobie więcej kłopotów, niż w przypadku gdybyście nie używali kremów wcale! Jeśli tą kwestię macie załatwioną, przejdźcie do dokładnego przeanalizowania składu produktu.

A to nie jest wcale takie proste zadanie, ponieważ często jest on bardzo trudny do rozszyfrowania. Składniki powinny być wymienione w kolejności od największej do najmniejszej procentowej zawartości w produkcie. Kolejną kwestią jest posiadanie przez produkt odpowiednich certyfikatów. Gwarantują one, że interesujący was preparat został wykonany wyłącznie z naturalnych składników.

krem do twarzy

Co nie powinno się znaleźć w kosmetykach naturalnych?

Jeśli uważacie, że sprawdzanie certyfikatów i dokładna analiza składu to strata czasu i energii mamy dla was równie skuteczny, ale za to znacznie szybszy sposób na określenie tego, czy interesujący was kosmetyk jest naturalny. Zamiast przeglądać jego skład pod względem zawartości, skupcie się na tym, czy nie występują w nim składniki, które na pewno nie powinny się w nim znaleźć.

Nie kupujcie produktów zawierających: parabeny, oleje mineralne, SLES-y i SLS-y. Są powszechnie używane przez producentów kosmetyków i bardzo szkodliwe dla skóry. Nadmiernie ją wysuszają, podrażniają, mogą powodować reakcję alergiczne i tworzą na jej powierzchni warstwę uniemożliwiającą pozbywanie się toksyn z organizmu. Wybierając produkty pozbawione tych składników macie gwarancję, że kupujecie kosmetyk zdrowy i bezpieczny dla waszej skóry. Warto więc zwrócić na to uwagę.

5 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.