Naturalne sposoby leczenia łuszczycy

sposoby-leczenia-luszczycy

Łuszczyca to przewlekła i nieuleczalna choroba skóry, na którą cierpi aktualnie aż około miliona Polaków. Osoby te jakoś muszą sobie radzić z tą przypadłością. Oto zestawienie najbardziej popularnych sposobów, które warto wziąć pod uwagę jako wsparcie swojej terapii.

Łuszczyca to przykra dolegliwość. Jedni przechodzą ją bezinwazyjnie, stosując leki dostępne bez recepty, inni sięgają po niezdrowe i nieskuteczne na dłuższą metę sterydy. Wspieramy się też zazwyczaj naturalnymi sposobami leczenia łuszczycy, które potrafią wspomóc inne formy kojenia dotkniętej nią skóry i przynosić ulgę. Warto wiedzieć, co pomaga.

Dieta jako sposób na walkę z łuszczycą

Oprócz stosowania polecanych przez lekarzy i farmaceutów preparatów, np. marki Dr Michaels (http://drmichaels.com.pl/o-dr-michaels/) lub dermokosmetyków, które nam przepisano, a także suplementów, które przywracają naszemu organizmowi równowagę, osoby cierpiące na tę chorobę powinny pamiętać także o odpowiedniej diecie.

Wprowadzić należy do niej przede wszystkim produkty o działaniu przeciwzapalnym. Należą do nich niewątpliwie: czerwone wino, ryby i owoce morza, olej rzepakowy, zielona herbata, kurkuma, warzywa i owoce. Pamiętać należy również, że nie wszystko, co jemy nam sprzyja. Lepiej unikać więc produktów wywołujących stany zapalne, czyli: syropu glukozowego, tłuszczy nasyconych, nabiału, wędlin, czerwonego mięsa, glutenu oraz skrobi.

Lecznicze kąpiele w domowym zaciszu

Pomóc możemy sobie również przy codziennej higienie. Poleca się między innymi ciepłe kąpiele, które pomagają zmniejszyć ilość powstałych łusek. Do wody wrzucić można wówczas ugotowane otręby pszenne lub wlać natłuszczające płyny do kąpieli. Nie można jednak przesadzać ze zbyt wysoką temperaturą wody, ponieważ może ona powodować świąd.

Alternatywą dla ciepłych kąpieli jest także zimny prysznic lub okładanie się kostkami lodu. Niska temperatura łagodzi świąd i przynosi ulgę w stanach zapalnych skóry. Do zimnej kąpieli dodać można także ocet z jabłek, który pomaga pozbyć się uczucia swędzenia.

Poza tym osoby cierpiące na łuszczycę poczują ulgę stosując naprzemienny prysznic, który zalecany jest zresztą każdemu z nas, pomaga on bowiem wzmocnić cały organizm.

Witamina D jako sposób na leczenie

W walce z łuszczycą niezwykle pomocna jest także witamina D, którą zdobywamy wystawiając się na promienie słoneczne. Wiadomo, że w naszym klimacie nie zawsze jest to możliwe, dlatego też powinniśmy korzystać ze słonecznej pogody o każdej porze roku, wychodząc na spacer wtedy, kiedy słońce wygląda zza chmur. O ile zimą nie możemy zazwyczaj odkryć zbyt wielu części ciała, tak latem warto poddać swą skórę działaniom promieni słonecznych, które mają pozytywny wpływ zmiany łuszczycowe.

Dobroczynne olejki

Olejek arganowy, którego używa coraz więcej kobiet sprawdza się nie tylko w walce z oznakami starzenia się skóry, rozstępami czy cellulitem, ale również z łuszczycą. Posiada sporą dawkę witaminy E jak również nienasyconych kwasów tłuszczowych, które znakomicie nawilżają i regenerują dotknięty chorobą naskórek.

Z odpowiednim nawilżaniem doskonale radzi sobie także olejek kokosowy. Ma on ponadto właściwości przeciwbakteryjne, a stosować można go zarówno zewnętrznie jak i w kuchni przy smażeniu różnych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.