O co pytać dziewczynę, chłopaka na pierwszej randce, a o co nie pytać?

Para na pikniku

Pierwsze randki bywają mocno stresujące dla obu stron, zwłaszcza gdy zależy nam na odpowiednim zaprezentowaniu swojej osoby. Często pojawiającym się problemem jest nie tylko wybór właściwego miejsca, ale także to, jak i o czym rozmawiać. Pierwsza randka to szansa na lepsze poznanie się, dobrze więc wiedzieć jakie pytania warto zadawać, a jakich lepiej się wystrzegać.

Jak przygotować się na pierwszą randkę?

Myśl o pierwszej randce z wymarzoną dziewczyną lub wymarzonym chłopakiem wiąże się z całkiem sporym stresem. Nie da się tego ukryć i czasem ciężko jest to przezwyciężyć, ale warto pamiętać o jednym – niepokój odczuwają obie strony i jest to normalne, zwłaszcza gdy zależy nam na spotkaniu i jego przebiegu. Chce się, aby wszystko było perfekcyjne, ale nie zawsze jest to możliwe.

Ważne jest to, by nie udawać kogoś, kim się nie jest i starać się stawiać na naturalność. Największym problemem może być jednak to, o czym powinno się na pierwszej randce rozmawiać, a konkretnie jakie pytania warto zadawać, których lepiej unikać, by tym samym randka nie była zarówno tą pierwszą, jak i tą ostatnią. Randki są jak egzaminy – dobrze zadane pytania i właściwie udzielone (szczerze) odpowiedzi mogą zadecydować o być albo nie być dalszej znajomości.

zobacz także:  Co warto zwiedzić w Poznaniu? 12 miejsc wartych obejrzenia

Jakie pytania zadawać dziewczynie na pierwszej randce?

Gdy podoba się nam dziewczyna, chcielibyśmy się dowiedzieć o niej jak najwięcej, choć oczywiście trzeba wiedzieć, jakie pytania warto zadawać, by wybranki nie odstraszyć. Najlepiej zacząć od czegoś neutralnego, typu czym się zajmujesz, jakie są twoje zainteresowania i pasje, jak spędzasz wolny czas. Często padają pytania o książki, filmy czy muzykę, a także jedzenie czy ulubione miejsca. Są to pytania na początek, które pozwolą przełamać pierwsze lody i mogą się z tego wyłonić inne tematy do rozmowy.

Do nietypowych zaliczyć można bardziej osobiste, dotyczące rodziny, pracy, tego, czy się ją lubi, o śmieszne, nietypowe czy szalone sytuacje w życiu. Warto też zorientować się w sprawie zapatrywania na rozmowy i komunikację, niektóre osoby na pierwszej randce pytają także o poprzednie związki.

Jakie pytania zadawać chłopakowi na pierwszej randce?

W przypadku płci pięknej pytania, jakie mogą kierować do swoich randek, są w zasadzie takie, jak te, które zostały podane wyżej. Warto też zorientować się choćby w przypadku tego, jak facet zapatruje się na związki w ogóle, a jeżeli jesteśmy poważnie zainteresowane, dobrze wiedzieć, jakie rzeczy w jego życiu są najważniejsze, jakie ma priorytety. Do bardziej sprytnych pytań można zaliczyć także to dotyczące tego, co powinno się wiedzieć o nim.

zobacz także:  Czy istnieje sposób na to jak znaleźć sobowtóra? Szukamy wyjaśnień zagadki

Para na randce

O co nie pytać dziewczyny na pierwszej randce?

Neutralne pytania są podwaliną pod lepsze poznanie, a tym samym wytyczają ścieżkę do następnych pytań. Na pierwszej randce lepiej jednak wystrzegać się niektórych tematów, zwłaszcza tych bardzo osobistych, jak wyznanie, polityka czy seks. Pytanie o pracę może być także ryzykowne w niektórych przypadkach, tak samo, jak i wszystko, co związane z finansami. Warto też wstrzymać się z pytaniami o poprzednie związki oraz dzieci. Tematy trudne lepiej zostawić na później, gdy związek bardziej się rozwinie.

O co nie pytać chłopaka na pierwszej randce?

W przypadku mężczyzn także lista powyżej jest tą, z którą lepiej się liczyć. Dodatkowo panowie często są bardziej uczuleni na takie kwestie jak praca, zarobki czy posiadany majątek, jak choćby samochód. Jeżeli nie chce się być uznaną za materialistkę, która szuka sponsora, lepiej pominąć te kwestie. Może być to też ryzykowne z innego powodu – gdy facet nie jest zbyt zamożny i poczuje się zawstydzony, zwłaszcza gdy ty masz mieszkanie czy samochód, a on nie. Jeżeli więc te kwestie nie są dla siebie tak istotne, dobrze ich unikać, a z czasem samo to wyjdzie.

zobacz także:  Remont łazienki. Poznaj 6 wskazówek jej aranżacji

Zarówno panowie, jak i panie miewają różne wyobrażenia na temat drugiej osoby, nie oznacza to jednak, że o wszystko należy pytać i to już na pierwszej randce. Czasem niektóre zapytania mogą być uznane za bezczelne i chamskie, czasem za żenujące. Niektórych może odstraszyć bezpośredniość i to, że wszystko tak szybko się dzieje. Jeżeli nam zależy na rozwinięciu znajomości, najlepiej pozostawić po sobie pewien niedosyt i szansę na jeszcze lepsze poznanie się później.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.