Sieci wypożyczalni aut w Polsce

lusterko samochodu

Dzisiaj nie trzeba mieć samochodu, by w razie konieczności wybrać taki środek lokomocji. I nie chodzi o przejazd taksówką. W zasadzie w każdym większym mieście jest możliwość wypożyczenia samochodu. Jak? Gdzie? Wyjaśniamy!

Rynek wypożyczalni aut w Polsce

Okazuje się, że wypożyczalnie samochodów cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok ich zyski rosną. To sprawia, że wiele z firm poszerza swoją ofertę nie tylko o nowe pojazdy, ale i nowe miasta. Co więcej, oprócz najmu krótkoterminowego, oferują wynajem samochodów długoterminowy.

Początkowo wypożyczalnie aut były na lotniskach. Najczęściej były to firmy międzynarodowe. Dzięki możliwości wynajęcia samochodu na lotnisku, swobodnie poruszać mogli się obcokrajowcy przybywający do Polski w celach biznesowych i turystycznych. Wiadomo, że to bardziej komfortowe niż jeżdżenie taksówkami.

Z czasem oprócz lotnisk, decydowano się na otwieranie się w pobliżu dworców, centrów handlowych i przy obiektach o dużym znaczeniu, np. turystycznym. Dzięki temu zarówno osoby przybywające do danego miasta zza granicy, ale i z innej miejscowości w Polsce, mogły wypożyczyć samochód i poruszać się w nowej destynacji bez ograniczeń.

Dzisiaj oprócz wypożyczalni sieci międzynarodowych, w Polsce działa również wiele firm z polskim kapitałem. To przedsiębiorstwa, które zaczynały od jednej wypożyczalni, by w miarę rozwoju rynku, poszerzać swój zakres.

Sieci wypożyczalni aut w Polsce

Jak już wspomniano, da się w Polsce wypożyczyć samochód na lotnisku, dworcu, w centrum handlowym, ale i w miejscu o strategicznym położeniu, jak w pobliżu atrakcji turystycznych.

Choć początkowo dominowały w kraju nad Wisłą wypożyczalnie o europejskim czy nawet globalnym zasięgu, dzisiaj dorównują im również rodzime wypożyczalnie. Jednak warto wiedzieć, że zdecydowanie lepiej mają się sieci wypożyczalni, niż firmy z jednym oddziałem. Dlaczego?

Polscy klienci upodobali sobie korzystanie z dużych, znanych sieci wypożyczalni. Z pewnością bierze się to z braku ufności w stosunku do małych, prywatnych firm. Dlaczego? Duże sieci, które stać na siedziby w miejscowościach typu Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice mają większą renomę. Co więcej, często także znacznie lepsze standardy obsługi. Nie bez znaczenia jest także to, że takie przedsiębiorstwa mają większy kapitał, a więc mogą sobie pozwolić na nowe, komfortowe pojazdy różnych klas i na konkurencyjne ceny.

Wypożyczalnia aut z oddziałami w większych miastach to wypozyczalnia-aut24.pl, sprawdzając jej ofertę widać wyraźnie, że zadowoli nawet bardzo wymagającego klienta. Właśnie dlatego, zdecydowanie bardziej pozytywnie oceniane są sieci wypożyczalni. Wystarczy wejść na stronę internetową i poznać flotę pojazdów, pełną ofertę, by przekonać się, że ma się do czynienia z przedsiębiorstwem, które jest dobre w tym, co robi. To utwierdza klienta w przekonaniu, że bez obaw może wynająć pojazd od danej firmy.

Plusem sieci wypożyczalni w przypadku osób, które auta potrzebują do celów turystycznych jest to, że bardzo często umożliwiają zwrot pojazdu w innym miejscu niż odbiór. To znaczna wygoda. Nie mówiąc o tym, że sieci wypożyczalni, które mają siedziby w dużych miastach, często mają bogatą ofertę pojazdów. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że nie dostanie się samochodu z wybranego segmentu.

Poza tym, sieci mają po prostu lepsze ceny. Nieważne, czy postawi się na Avis, AWOS, Panek S.A., Hertz, Carfree czy Wypożyczalnia samochodów MEGA TANIO. Każda z firm ma konkurencyjną ofertę. Sieci muszą bowiem ze sobą rywalizować. Na czym zyskują oczywiście klienci.

Prognozy dla sieci wypożyczalni aut

A jakie są prognozy? Czy wciąż sieci będą tak popularne? Oczywiście! Zwłaszcza, że coraz więcej z nas ma samochód i wie, jaki komfort daje poruszanie się nim po mieście. Komunikacja miejska niestety nie jest zadowalająca. Tak więc w sytuacji, gdy z jakichś powodów nie ma się swojego samochodu, idealną opcją wydaje się wynajem.

Nie mówiąc o tym, że dla wielu firm najem średnio- i długoterminowy jest znacznie lepszą opcją niż branie auta w leasing. To się opłaca i jest bezpieczne. Nie trzeba martwić się o to, że firmy nie stać na zakup samochodu określonej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.