Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – 5 najpopularniejszych narzędzi

Urządzenia ruchu drogowego

O tym, że bezpieczeństwo na drodze jest szczególnie istotne, nie trzeba nikogo przekonywać. Mają to zapewnić znaki drogowe pionowe i poziome, które wszyscy dobrze znają, ale też sygnały drogowe, chociażby pod postacią sygnalizacji świetlnej. Oprócz tego, o bezpieczeństwo można zadbać także poprzez konkretne urządzenia ruchu drogowego. O jakich narzędziach mowa?

1. Lustra drogowe

Najbardziej popularnym urządzeniem jest lustro drogowe. Jego głównym zadaniem jest poprawa widoczności w miejscach, w których jest ona mocno ograniczona. Najczęściej są one montowane na skrzyżowaniach dróg, ale też przy wyjazdach z dróg prywatnych, przystankach miejskich, które znajdują się na łukach drogowych itp. Gdzie można kupić takie lustra? Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego to podstawowa oferta firm typu Unistop.pl, które oprócz tego, zajmują się także dystrybucją znaków drogowych czy projektowaniem i organizacją ruchu.

2. Pachołki drogowe

Pachołki mają za zadanie ostrzegać przed niebezpiecznymi miejscami. Zalicza się do tego na przykład stopniowe zwężanie jezdni, wyznaczenie właściwego kierunku jazdy, ostrzeżenie przed prowadzonymi robotami drogowymi, zabezpieczenie świeżo pomalowanych linii itp. Pachołki drogowe można również spotkać na stacjach benzynowych, gdzie najczęściej mają za zadanie informować o braku możliwości wjazdu w konkretne miejsce.

3. Blokada parkingowa

To najlepsze rozwiązanie dla osób, które narzekają na brak miejsca parkingowego. Blokada ma na celu zabezpieczenie wjazdu lub miejsc parkingowych, dla osób, które nie mają do tego odpowiednich uprawnień. Można je kupić pod postacią zapór automatycznych, blokad parkingowych składanych, słupków parkingowych czy barier parkingowych.

4. Lampy ostrzegawcze

Lampy mają za zadanie sygnalizować niebezpieczeństwo i utrudnienia w ruchu drogowym. Często są wykorzystywane do zabezpieczenia miejsc, gdzie obecnie wykonywane są roboty drogowe i występuje zwężenie pasa ruchu. Lampy ostrzegawcze są też używane do zabezpieczenia miejsca wypadków drogowych. Produkt ten dostępny jest w wersji dziennej i nocnej. Najczęściej w lampach stosowana jest technologia LED, która wydłuża żywotność tego urządzenia.

5. Oprzyrządowanie Band-It

Za tą tajemniczą nazwą kryją się taśmy ze stali nierdzewnej, dzięki którym można mocować znaki na słupach, latarniach i innych elementach tego typu. Warto pamiętać, żeby przy zakupie takiej taśmy nie można zapomnieć też o specjalnych zapinkach Band-it Buckie, które umożliwią prawidłową i trwałą instalację znaku lub innego przedmiotu. Dostępny jest również specjalny przyrząd do napinania taśmy, który ułatwi zamontowanie danej rzeczy. Taśmy Band-It z powodzeniem stosowane są także do mocowania kabli, przewodów do elementów konstrukcyjnych, jak i do uszczelniania połączeń na wężach.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.