10 faktów o mężczyznach – o czym powinna wiedzieć każda kobieta?

Mężczyzna stojący na drodze

O mężczyznach można powiedzieć wiele. Faktów i mity na ich temat jest mnóstwo i można by powiedzieć, że wiemy już o nich wszystko. Co jest jedną prawdą, a co nie, to już zależy od indywidualnych cech danego samca oraz oceny płci przeciwnej. Co wiemy o mężczyznach?

1. Myślą o seksie

To jest fakt, ale kto o tym nie myśli? Mężczyźni jednak wiodą w tym prym i myślą o nim znacznie częściej. Na drugim miejscu znajduje się lodówka, która walczy o swoje miejsce z kobietą… Oczywiście jest też wiele innych rzeczy, o których myślą, ale to już rzeczy znajdujące się na dalszym planie.

2. To, że o czymś nie mówią, nie znaczy, że nic nie czują

To, że mężczyzna nie mówi ciągle tego, jak bardzo cie kocha, nie oznacza, że nic do ciebie nie czuje. Faceci zdecydowanie bardziej od słów wolą czyny. Jeżeli więc o ciebie dba, martwi się i przytula, gdy tego potrzebujesz, słowa nie są tu potrzebne.

3. Nie cierpią słów „musimy porozmawiać”

Mówiąc szczerze, to nikt ich nie lubi. Kojarzą się po prostu źle. „Musimy porozmawiać”, czyli coś się stało, czymś zawiniłem i nawet nie wiem w czym. Najgorsze jest, gdy ta „rozmowa” przeradza się w monolog, pełen niezrozumiałych wątków. To zbyt przerażające i najczęściej nie wiadomo, co z tym zrobić i jak wybrnąć.

Para trzymających się za dłonie ludzi

4. Bawią ich bardziej żarty mężczyzn niż kobiet

Przy rozmowach z kumplami pozytywnie na żarty reaguje 65% mężczyzn, w przypadku żartów wypowiadanych przez kobiety jest to już 38%. Najwidoczniej mężczyznom bardziej jest do śmiechu w towarzystwie, w którym może pozwolić sobie na więcej, a z kobietami lepiej uważać.

5. Są doskonałymi słuchaczami

Najprawdopodobniej jest to związane z ich małomównością. Przynajmniej w większości. Znacznie łatwiej jest im słuchać innych, niż się wypowiadać, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety. Pod warunkiem, że nie udają, bo tak też często może się zdarzać, co tylko może rozwścieczyć każdą przedstawicielkę płci pięknej.

Mężczyzna leżący na trawie

6. O związkach myślą poważnie

Wiele kobiet uważa, że większość mężczyzn nie chce się wiązać na poważnie, nie mówiąc o zakładaniu rodziny, ale prawda jest inna. Owszem, zdarzają i to dość często takie przypadki, podobnie jak przeciąganie wszelkich decyzji, ale związane jest to przede wszystkim z faktem, że chcą mieć całkowitą pewność, że ich wybranka jest tą jedyną.

7. Nie są pamiętliwi

O kobiecie mówi się, że raz wybaczy, ale pamięta do końca życia. U mężczyzn wygląda to inaczej, znacznie szybciej wybaczają i zapominają o urazach niż kobiety. Nie oznacza to jednak, że nie potrafią być równie mściwi co panie, gdy ktoś im nadepnie na odcisk. W tym przypadku trudno wyznaczyć zwycięzcę.

Mężczyzna siedzący na murze

8. Mężczyzna nie wie o czym myśli kobieta

Mężczyźni nie są w stanie dostrzegać tych subtelnych sygnałów, które wysyłają im kobiety i są w stanie się domyślić, czego się od nich oczekuje, dopóki nie powie się tego wprost. Lepiej więc nie czekać, bo się nie doczekamy.

9. Potrzebują nieco wolności

Chcemy, by był ciągle z nami, nie chcemy go odstępować na krok, a on postanawia gdzieś wyjść, samemu albo z kumplami. Trzeba mu na to pozwolić, dać nieco więcej przestrzeni, bo tego potrzebuje.

10. Lubią, gdy to kobieta robi pierwszy krok

Czasy, kiedy to mężczyzna wychodził z inicjatywą dawno minęły, teraz on tego od kobiet. Uważa, że to kobiety powinny robić ten pierwszy krok i chodzi tu zarówno o kwestie codzienne, jak i łóżkowe.

6 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.