Jak zainteresować sobą faceta – poradnik flirtu

Kobieta trzymająca w ustach okulary przeciwsłoneczne

Tworzenie relacji i budowanie związku wcale nie jest zależne tylko i wyłącznie od faceta, a okazywanie zainteresowania i przejmowanie inicjatywy coraz częściej jest oczekiwane od kobiet. Jeżeli podoba nam się jakiś mężczyzna trzeba się postarać o jego uwagę, jednak jak to zrobić i osiągnąć sukces?

Bądź pewna siebie

Jak nas widzą, tak nas piszą i nie dotyczy to tylko wyglądu zewnętrznego, ale również tego jaką postawę reprezentujemy. Pewność siebie przyciąga uwagę, a mężczyźni prędzej zainteresują się kobietą pewną siebie, otwartą, zadowoloną i emanującą energią, niż szarą myszką, siedzącą cicho w kącie, nawet gdyby była najpiękniejszą kobietą świata. Szczery uśmiech przyciąga wzrok. Nie porównujmy się do innych kobiet bo nie ma to żadnego sensu. Chcesz przyciągnąć do siebie mężczyznę? Inne kobiety się nie liczą.

zobacz także:  Jak wzbudzić zainteresowanie dziewczyny?

Dobry humor i uśmiech na twarzy

Czasem mamy gorsze dni i nic nie jest w stanie przywołać u nas uśmiechu, jednak faktem jest, że mężczyźni o wiele bardziej wolą kobiety uśmiechnięte i z którymi można spokojnie bez obaw pożartować. Dotyczy to także ogólnie pojętych relacji międzyludzkich, nie tylko tych damsko-męskich. Nadmierna powaga zdecydowanie ujmuje nam na urodzie, a uśmiech sprawia, że niezależnie od wszystkiego, każda kobieta wygląda o wiele atrakcyjniej. Umiejętność żartowania i flirtu właśnie poprzez żart jest bardzo pozytywnie odbierana przez facetów.

Zadbaj o siebie

Mężczyźni to wzrokowcy i jest to udowodnione naukowo. Wzrok jest głównym narządem, poprzez który poznajemy świat i nasze otoczenie. Zadbana kobieta z pewnością zdecydowanie częściej przykuje wzrok mężczyzny, niż ta w poszarpanych niechlujnych ubraniach i sianem na głowie. Odrobina wysiłku włożona w swój wygląd z pewnością przyniesie porządne efekty. Jeżeli podoba nam się konkretny facet, dla niego warto się postarać, ubrać się ładnie i nawet odrobinę wyzywająco, byleby zwrócić jego uwagę. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, by nie przesadzić. Nie przejmuj się niedoskonałościami swojego wyglądu, gdy mężczyźnie coś się spodoba, nie będzie zwracał uwagi na całą resztą, oni patrzą całościowo, a nie drobne, niewiele znaczące szczegóły. Dobrze jest również pamiętać o odpowiednim, subtelnym makijażu.

zobacz także:  Jak skutecznie poderwać dziewczynę z klasy?

Kobieta i mężczyzna siedzący na pomoście

Zainteresowania i kontakt wzrokowy

Bardzo ważne jest, by umieć utrzymać rozmowę z facetem, a więc co za tym idzie, my kobiety musimy potrafić zainteresować sobą mężczyznę poprzez rozmowę. Mieć w zanadrzu tematy do rozmów i nie liczyć tylko na tę drugą stronę, że będzie się wysilać. Bardzo ważne jest także utrzymywanie kontaktu wzrokowego, zarówno w trakcie rozmowy, by pokazać swoje zainteresowanie, jak również w innych okolicznościach. Patrzenie sobie w oczy jest odpowiedzialne za wytwarzanie specyficznych więzi.

Stawiaj pierwsze kroki

Jeżeli chce się zainteresować sobą faceta, samej również trzeba się o to postarać i zacząć wychodzić z inicjatywą. Czasy, gdy to mężczyzna robił pierwszy krok i zabiegał o kobietę dawno minęły, a przynajmniej takich facetów jest już zdecydowanie mniej, więc trzeba też zmienić pewne przyzwyczajenia. Nie chodzi o to, by być wyzywającą i rzucać się na mężczyznę, ale subtelne, wyraźne wychodzenie w stronę mężczyzny i wysuwanie propozycji, chociażby pójścia na kawę. Może zostać to bardzo dobrze odebrane, szczególnie gdy interesujący nas facet należy do typów nieśmiałych. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie być tak bezpośrednia, to można sprowokować mężczyznę, by to on nas gdzieś zaprosił.

zobacz także:  Jak wzbudzić zainteresowanie dziewczyny?

5 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.