Jak prać gąbki do makijażu?

Akcesoria do makijażu

Coraz więcej kobiet, do wykonywania makijażu używa specjalnych gąbeczek, które znacznie ułatwiają codzienne przygotowywanie się do wyjścia. Oczywiście za każdym razem konieczne jest także odpowiednie ich wyczyszczenia, aby mogły zachować swój kształt i właściwości. Jak jednak robić to poprawnie?

Do czego służy gąbka do makijażu?

Gąbka do makijażu to jedno z tych akcesoriów, które bezwzględnie powinno się znajdować w każdej kobiecej kosmetyczce. Pomagają one w nakładaniu płynnych kosmetyków na twarz w sposób równomierny i bez pozostawiania smug, co nie tylko na wiele korzyści estetycznych, ale i gwarantuje lepszą trwałość nałożonego makijażu.

Jak używać gąbki do makijażu?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gąbek do makijażu i mogą mieć one zróżnicowane kształty i wielkości. Najpowszechniejsza jest jednak ta przypominająca wyglądem łezkę. Jeden koniec jest więc wąski i kończy się łagodnym szpicem, a drugi szeroki. Aby jej używać, wystarczy wcześniej lekko zmoczyć ją wodą, dzięki czemu zwiększy swoją średnicę i stanie się miększa. Następnie, po wyciśnięciu nadmiaru wilgoci, nakłada się na nią odrobinę podkładu czy innego kosmetyku, a potem wklepuje w twarz. Jest to bardzo proste.

Ręcę pod odkręconym kranem

Jak czyścić gąbkę do makijażu?

Rzecz jasna używając takiej gąbki do makijażu, nie uniknie się zabrudzenia. Co istotne, po każdym użyciu powinno się ją dokładnie umyć i nigdy nie należy z niej korzystać, gdy znajduje się na niej warstwa kosmetyków. Jest to stosunkowo prosta czynność i wystarczą nam tutaj dwie rzeczy – woda i mydło. Wystarczy pod odkręconym kranem namoczyć gąbkę, a następnie ją namydlić i zacząć delikatnie oczyszczać z kosmetyków. Na końcu konieczne będzie dokładne wyciśnięcie gąbeczki oraz pozostawienie jej do wyschnięcia.

Co istotne przy samym myciu należy zapomnieć o szorowaniu. Należy myć gąbeczkę ostrożnie poprzez delikatne masowanie i wyciskanie. Lepiej też wykorzystać do tego wodę letnią lub zimną i zdecydowanie unikać gorącej. W ten sposób po prostu posłuży nam na dłużej w dobrym stanie.

Czy potrzebne są specjalne preparaty do prania gąbki do makijażu?

Jak zostało już wspomniane, przy myciu gąbeczki do makijażu w zupełności wystarczy odrobina wody i mydła, czasem nawet może być to szampon. Mimo to, na rynku da się spotkać też specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia właśnie takich akcesoriów. Nie są one bezwzględnie konieczne, do tego trzeba się liczyć z tym, że jednak mogą trochę kosztować. Nie ma się co przepłacać i w zupełności wystarczy wykorzystanie tego, co mamy pod ręką. Istotne jest jednak to, by takie czyszczenie przeprowadzać po każdym użyciu.

Pozostawione warstwy wyschnięte warstwy kosmetyków są trudniejsze do wyczyszczenia, przez co wykonuje się o wiele więcej pracy przy tym. To może też powodować, że gąbeczka o wiele szybciej się zniszczy, a wówczas nie będzie się już nadawała do użytku i nie pozostanie nic innego, jak zakup nowej.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.